Do boje proti akné! Zkuste tyto přírodní produkty!

Akné

Akné je velice nepříjemné. Zbavit se ho není příliš jednoduché. Některé prostředky totiž nejsou příliš šetrné a spolu s akné narušují také stav vaší pokožky. Tím se problém s akné a pupínky dále prohlubuje. Nejlepším řešením je proto zvolit přírodní léčbu, které se zaměří na samotné pupínky a také zdraví vaší pokožky. Zdravá pokožka je totiž krásná pokožka. Jaké způsoby můžete použít?

Tea tree oil

Olej z čajovníku nebo také tea tree oil je jeden z velmi účinných prostředků, jak se zbavit akné. Čajovník má totiž antibakteriální a protizánětlivé účinky, takže si snadno poradí nejenom se samotným akné, ale také s jeho doprovodnými jevy, jako je zarudnutí. Koupit si můžete přímo produkty s touto bylinkou. Můžete ale investovat také do samotného esenciálního oleje. Ten je ale potřeba před použitím zředit. Stačí, když několik kapek přidáte do svých přípravků v péči o pleť (krémy, pleťová voda apod.).

Akné

Foto: Pixabay

Jablečný ocet

Pokud nemáte příliš citlivou pokožku, můžete se s akné vypořádat také prostřednictvím jablečného octa. Ten můžete sehnat v každém supermarketu a jeho cena je velmi nízká. Jeho aplikace ale může způsobit podráždění pokožky. Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:3 a vatovým tamponem naneste tuto směs na pokožku. Po 5 až 20 vteřinách opláchněte vlažnou vodou a osušte. Podle potřeby opakujte jednou až dvakrát denně.

Med a skořice

Maska připravená z medu a skořice bude příjemnější variantou, než je například jablečný ocet. Nicméně za ni zaplatíte o něco více. Vyrobíte ji ale velice snadno a těšit se můžete zejména z jejích antibakteriálních vlastností. Smíchejte 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice a naneste na očištěný obličej. Nechte působit 10 až 15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje velké množství antioxidantů a tím může přispět také k odstranění akné. Prospěšná může být konzumace zeleného čaje, ještě účinnější ale bude aplikace zeleného čaje na pokožku. Na trhu existuje spoustu produktů péče o pleť, které obsahují zelený čaj. Vyrobit si ale můžete svůj vlastní přípravek. Nechte zelený čaj louhovat 3 až 4 minuty ve vroucí vodě a pak jej sceďte. Nechte vychladnout (přidat můžete i trochu medu) a naneste na pokožku pomocí vatového tamponu (nebo jej nalijte do rozprašovače a nastříkejte na obličej). Nechte zaschnout a poté opláchněte vodou.

Rozmarýn

Extrakt z rozmarýnu (Rosmarinus officinalis) obsahuje antioxidanty. Navíc se může pochlubit antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi. Zkuste přípravky dostupné na trhu s obsahem rozmarýnu nebo přidejte rozmarýnový esenciální olej do svých produktů péče o pleť.

Zdroje info:

https://www.healthline.com/nutrition/13-acne-remedies

https://www.medicalnewstoday.com/articles/322455

Foto: Pixabay