Co způsobuje bolest krční páteře a jak se jí co nejrychleji zbavit

Bolest krční páteře může přivodit i celkovou nevolnost, slabosti a výrazně znepříjemnit běžný den. Jedná se přitom o problém, který může mít celou řadu různých příčin a někteří lidé jsou k rozvoji bolesti krční páteře náchylnější než jiní. Podívejte, jaké mohou být příčiny bolestivosti krční páteře a jak si s tím co nejlépe poradit.

Nevhodná poloha při spaní a špatný polštář

Často se stává, že se s bolestí krční páteře rovnou probudíte. Na vině tehdy bývá nekvalitní polštář nebo špatná poloha při ležení, kdy úplně nejhorší je ležení na břiše, protože tehdy je hlava nepřirozeně otočená do strany, což krční páteř nadměrně zatěžuje. Řešením je spaní na boku či na zádech a pořízení kvalitního anatomického polštáře, který krční páteři a celkově hlavě poskytne dostatečnou oporu.

Další příčinou je špatné držení těla

Velkým viníkem zodpovědným za nepříjemné bolesti krční páteře je také nevhodné držení těla. A to konkrétně takové pozice, kdy je hlava v předklonu. Jedná se o problém spojený s prací v kanceláři i koukání do mobilního telefonu, kdy je hlava výrazně skloněna, čímž dochází k opravdu velké zátěži krční páteře. Řešení spočívá v tomto případě v pořízení kvalitní kancelářské židle s opěrkou pro hlavu, která bude krční páteř udržovat v mírném záklonu. Dále je dobré snažit se nepředklánět hlavu při koukání do mobilního telefonu nebo tuto aktivitu omezit na minimum. Pomoci mohou i nejrůznější cviky pro zlepšení držení těla.

Foto: Pixabay

Masti, masáž a prevence bolestí

A jak si bolestmi krční páteře poradit? Nejlepší je samozřejmě prevence. Pokud se však cokoliv stane, je dobré mít připravené vhodné masti. Podle druhu problému by měly být prohřívající či naopak s chladivým efektem. K dostání jsou také masti s látkami přímo tlumícími bolest, které mohou přinést úlevu. Dále pomáhají správné prováděné masáže. V případě horších obtíží je dobré navštívit lékaře.

Zdroj: https://eshop.alfafit.cz/clanek/4-nejcastejsi-priciny-bolesti-krcni-patere-znate-je/ a https://fyzioklinika.cz/poradna/clanky-o-zdravi/8-bolesti-krcni-patere-svalove-dysbalance

Náhledové foto: Pixabay