Nošení dětí

Díky speciálnímu oblečení na nošení dětí se diskomfortu obávat nemusíte

U většiny maminek, které si oblíbily přenášení dětí v šátku nebo speciálních vacích, se stává smutným pravidlem fakt, že při trochu sychravějším počasí tyto praktické pomůcky odkládají a uchylují se k neosobnímu kočárku. Dá se to pochopit. Jen málokterá bunda je dostatečně prostorná i pro malého človíčka a najdou-li se přece takové, zpravidla pod ně profukuje z nejneočekávanějšího směru.

I když šátky a kapsy na nošení dětí mají svůj původ u nejrůznějších domorodých kultur a jejich vzhled se prakticky nemění (na rozdíl od materiálů, jež se přes všechna úskalí s tím spojená snaží reflektovat požadavky doby a vývoj moderních technologií), o dalších doplňcích se to naštěstí říci nedá. Takže to, co ještě před deseti lety bylo spíše zbožným snem, odkázaným na šikovné ruce tvořivých maminek, je dnes zcela běžně k dostání nejen ve specializovaných obchodech. Máme na mysli zejména speciální bundy na nošení dětí, ergonomická nosítka, doplňkové kapsy apod.

Bezpečí i pro nejmenší miminkaOblečení pro nošení dětí vybírejte tak, aby aby byla spokojenost oboustranná

Není třeba se takové volby bát. Je-li letní, ale i zimní bunda na nošení vybrána správně, nehrozí děťátku přehřátí, horší přístup vzduchu ani nic dalšího z dlouhého seznamu strašáků, jež se na „maminkovských“ fórech často probírají. Prodyšné materiály a nejrůznější funkční odvětrávací prvky se o vše postarají bez nejmenších obtíží. Jak to vypadá v praxi, se můžete přesvědčit například na specializovaných stránkách s širokým výběrem oblečení pro nošení dětí mamaja.cz. Vhodné typy těchto pomůcek si zde snadno vyberte díky jednoduchému třídění podle věku či velikosti miminka. A těšit se můžete i na přibalený leták s podrobným návodem.

Většina produktů mívá také více variant. Například ochranná kapsa na nošení dětí má hned tři – od lowcost All weather až po Deluxe se vším všudy. Jde o ideální volbu pro všechny maminky, které si doposud nejsou jisté, jestli jim toto řešení bude vyhovovat. Nejlevnější variantu není problém v případě spokojenosti nabídnout třeba dobré kamarádce a zakoupit dražší a propracovanější kousek.

Ideální modely se najdou i pro sportovně založené rodiče

Ano, schválně jsem nenapsala maminky, ale rodiče. Protože i muži se často k podobně pohodlnému řešení nechají přemluvit, zvláště získali-li předtím zkušenost s nepraktickou krosničkou či nosítkem, jež díky svému umístění na zádech často zamává s jejich těžištěm takovým způsobem, že se i nenáročný výšlap promění ve vyčerpávající peklo.

Oblečení na nošení využijí všechny maminky

Ideální bunda na nošení dětí se tváří neutrálně, takže si na své přijdou skutečně oba rodiče. Je sice střižena tak, aby v případě potřeby ochránila těhotenské bříško, ale později se hrdě zastane stejné role i při nošení dítěte (schovají se pod ni kapsy i šátky na nošení dětí), takže vlastně o žádný problém nejde. Stačí šikovně použít zabudované stahovací šňůrky a gumičky a z dálky na tomto oblečení nikdo nepozná, že pod sebou vlastně ukrývá ještě dalšího člena výpravy. Tedy žádný plandavý stan, do kterého zezdola či shora „fučí.“

Šikovná volba materiálů se navíc postará o komfort obou jejích uživatelů. Nenechte se překvapit její zdánlivou nedostatečnou tloušťkou. Moderní softshell berličku v podobě tlusté izolační vrstvy nepotřebuje, a navíc nezapomeňte, že stejně jako vy zahříváte své dítě, stejnou službu prokáže jeho tělíčko i vám.

Ochrání i před nepříznivým počasím

Když nechcete pořizovat speciální oblečení

Nebudu lhát, vstupní investice do oblečení na nošení dětí není právě nejmenší a přichází ve velice nešťastnou dobu (novorozené miminko toho potřebuje překvapivě hodně), ale kvůli tomu naštěstí není třeba se nošení dětí v bundě vzdávat. Stačí zakoupit ochrannou kapsu a zahalit sebe i svého potomka do vrstvy pohodlí a komfortu. O zbylé potřebné množství tepla se pak postará jakákoliv bunda z vašeho šatníku. A vůbec nebude vadit, že ji vepředu úplně nezapnete. Zima vám určitě nebude. A časem můžete do svého módního arzenálu pořídit i další funkční a praktické vychytávky. Kdo jednou zjistí, jak je nošení dětí praktické, už nikdy od něj nebude chtít ustoupit. To můžu potvrdit na vlastní kůži!

Sdílet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *