Vlasy

Padání vlasů může být indikátorem závažnějšího problému

Úbytek vlasů je bohužel jak u mužů, tak i žen běžnou součástí reality. Většinou je všechno připisováno přibývajícímu věku. Ano, genetické dispozici hrají v tomto ohledu poměrně důležitou roli. Nikde ale není psáno, že když má člověk plešaté prarodiče nebo rodiče, musí se s tímto problémem setkat také! Za vypadáváním vlasů může stát spousta faktorů. V každém případě se ale jedná o signál vašeho těla v tom smyslu, že s ním není něco v pořádku. Může se jednat o potíže v oblasti metabolismu, problémy hormonálního charakteru nebo cokoli jiného. Tělo zkrátka chce na něco upozornit.

Jak se pozná nadměrné vypadávání vlasů?

Pravidelné vypadávání vlasů je u lidí běžnou záležitostí. Lékaři hovoří o tom, že každému člověku vypadne denně okolo 100 vlasů. Ne, nejde o nijak zanedbatelné množství. Mnozí lidé to ale ani nepoznají. Vždyť vlasy denně nesbíráme, natož abychom je ještě počítali! Nadměrné vypadávání bývá definováno tak, že vám prostě bude vpadávat více vlasů než standardně. Najdete je třeba na hřebínku ve větších chuchvalcích.

Jaké jsou nejčastější příčiny?

V čem vlastně tkví nejčastěji příčiny nadměrného padání vlasů? Příčin může být hned několik. Jmenovat bychom mohli zejména alergické reakce a stres. Tradičně je za nadměrnou ztrátou vlasů také ukryt vysazení antikoncepce u žen. Potíže s vypadáváním vlasů mohou tkvět také ve snížení tělesné hmotnosti nebo držení nějaké ne příliš povedené diety. Pokud tělu chybí určité látky, vlasy prostě a jednoduše budu padat více. Jestliže se o nic zmiňovaného nejedná, pak je třeba vyhledat odborníka.

Poslouchejte své tělo

Určitě se vyplatí poslouchat vaše tělo a nadměrné padání vlasů nepřehlížet. Je lepší vše podchytit na začátku než se poté ptát, jak urychlit růst vlasů. Na trhu jinak ale existuje spousta různých preparátů, díky kterým se vám podaří vlasový porost co nejrychleji upravit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *