Porucha erekce

Potíže s erekcí: Jaké jsou jejich nejčastější příčiny?

Problémy s erekcí se řadí mezi ty nejnepříjemnější problémy, které mohou muže potkat. Jde o hodně intimní záležitost a spousta pánů se bojí svěřit odborníkovi. Jedná se přitom o potíže, které bývají většinou řešitelné, a to i na přírodní bázi. Pomoct si zkrátka pánové mohou často sami i bez návštěvy urologa. My se v následujících řádcích nebudeme věnovat léčbě samotné erektilní dysfunkci, ale podíváme se na její příčiny. Může jich být opravdu hodně.

Nesprávná atmosféra

Ne vždy se podaří navodit optimální pohodu a romantiku. Pokud se člověk má oddávat intimnostem, potřebuje mít klid, pohodlí a samozřejmě maximální soukromí. Především u rodičů několika dětí jsou tyto atributy prakticky něčím zcela neznámým, a to je rozhodně špatně. Problémy s erekcí se dostaví především v důsledku nervového neklidu a toho, že prostě nevíte, co se může stát.

Všudypřítomný stres

Dalším zabijákem jakýchkoli intimností je bezesporu stres. V současné době se mu nedá vyhnout. Vždyť většina z nás pracuje klidně i deset a více hodin denně. Není se pak čemu divit, že to v posteli příliš nefunguje. Optimální je vzít si na delší dobu dovolenou a pokusit se trochu odpočinout. Lehce se to řekne, ale hůře realizuje.

Strach z neúspěchu

Tento faktor se týká hlavně mladších lidí. Pokud má někdo s intimním životem minimální zkušenosti, nejspíše se mu může stát, že to zkrátka v posteli nebude fungovat. Nejde o nic dramatického, co by se nedalo změnit. Stačí pouze trocha porozumění z druhé strany a správná komunikace.

Problémy fyziologického charakteru

Tyto příčiny pravděpodobně nejhorší. Pokud selháváte pravidelnější, a to několikrát za sebou, pak byste měli navštívit specialistu. Erektilní dysfunkce tohoto typu se musí řešit odborně. Může se jednat třeba o poruchy stavby topořivých tělísek. Stejně tak mohou tkvět počátky těchto nepříjemností v nerovové soustavě. Odborník už si poradí.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *