OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Diety, které fungují

Diet, které slibují rychlý úbytek váhy bez jojo efektu, je opravdu velmi mnoho. Většina z nich ovšem nefunguje tak, jak je prezentována. Některé mají pouze krátkodobý efekt, jiné vám mohou přivodit zdravotní potíže. Které z nich jsou nejúčinnější?

Dieta, která funguje

Nejlepší dieta je taková, která je výživná a účinná, zároveň však bezpečná a snadná. Její účinky by měly pomáhat při snižování rizika cukrovky a také srdečních onemocnění. Velmi účinná a oblíbená je DASH dieta, která je odborníky doporučována na celý život. Původně byla tato dieta doporučována lidem pro snížení krevního tlaku, nicméně se ukázalo, že je velmi vhodná také pro redukci váhy. Tato dieta je nejen výživově kompletní a bezpečná, ale také pomáhá zabránit cukrovce nebo ji dostat pod kontrolu. Základem DASH diety je zvýšený příjem ovoce, zeleniny a některých mléčných výrobků. Konzumovat se mohou celozrnné potraviny, ryby, drůbež a ořechy. Omezit je třeba červené maso, tuky, sladké potraviny a nápoje. Nejsou známy žádné negativní vedlejší účinky.

Zdravé hubnutí

Na podobném principu jako výše zmiňovaná dieta funguje TLC dieta. Při této dietě nejen zhubnete, ale zároveň prospějete svému srdci. Principem této diety je upravení jídelníčku tak, aby byla snížena hladina cholesterolu v krvi. Dále je založena na sledování celkového denního příjmu kalorií. Chcete-li zhubnout, musíte snížit příjem kalorií na 1 200/den. Toto číslo se však mění jak v závislosti na věku, tak na fyzické aktivitě. Základem jídelníčku je ovoce, zelenina, ryby, drůbež a nízkotučné mléčné výrobky.

Známé osvědčené diety

Známá a osvědčená je také Mayo dieta. Jejím cílem je prevence cukrovky, vedlejším účinkem i přiměřená redukce váhy. Povolenými potravinami jsou ovoce, zelenina, menší množství celozrnných potravin, luštěniny, ryby, nízkotučné mléčné výrobky a nenasycené tuky. Tuto dietu je třeba doplnit pohybem. Dietních programů, které zaručují úspěch, je celá řada. Margitova dieta je další z těch, která opravdu funguje. Krabičková dieta také funguje, nicméně je nutné, aby vám jídelníček přímo na míru sestavil profesionál. Mezi ovocnými dietami určitě stojí za zmínku banánová dieta, která není drastická, a v diskuzích na internetu se můžete dočíst, že také funguje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *