Dietní jídla, která při hubnutí rozhodně nepomáhají

Džusy

Tento článek bude pojednávat o jídlech, která se tváří, že jsou zdravá, ve skutečnosti to ale není pravda. Spíše naopak. Pokud se snažíte hubnout, měli byste je znát. Tyto potraviny totiž v hubnutí bohužel nepomáhají, spíše je stěžují. A tak je třeba es jim pro jistotu vyhnout. Jaké potraviny do této skupiny patří?

Ovocný džus

O ovocných džusech se obvykle mluví jako o zdravých nápojích. Bohužel to není až tak úplně pravda. Pokud se snažíte zhubnout, měli byste kontrolovat množství přijatých kalorií. A ty, které jsou obsaženy v džusech, považujeme za prázdné kalorie. Nevýhodou džusů je také to, že obsahují spoustu cukru a téměř žádnou vlákninu. Je mnohem lepší dopřát si ovoce, než jen šťávu z něj. Přírodní cukry, které najdeme v ovoci, nejsou stejné jako ty, které se nacházejí v ovocných šťávách.

Máslo

Foto: Pixabay

Dietní sodovky

Cola light a další sodovky označené „bez cukru“ nebo „zero“ by tedy mohli být součástí hubnoucího plánu. Obvykle se ale jedná o uměle slazené nápoje, které obsahují stejné množství cukru. Kromě toho pití těchto nápojů vede ke zvyšování chuti na jídlo. Pokud chcete pít něco sladkého, dopřejte si slazený zelený čaj (připravený doma).

Nepravé máslo a margarín

Někteří lidé si myslí, že margaríny jsou zdravější, než máslo, protože neobsahují tuk. Není to ale pravda. Margarín stejně jako máslo nepřispívají ke snižování hmotnosti a měli bychom je konzumovat s mírou. Margarínové produkty také obsahují trans-tuky, které mohou vést ke zvýšení četnosti srdečních chorob. Kromě toho všechny margarínové výrobky obsahují vysoké množství omega 6, což je druh mastné kyseliny.

Zpracované potraviny s nízkým obsahem tuku

Běžným omylem lidí, kteří začínají s hubnutím, je to, že si kupují produkty s nula procentním množstvím tuku. Ty přece musí být prospěšné! Bohužel ani toto není pravda, protože se do nich většinou přidává velmi vysoké množství cukru. A to díky tomu, aby výsledný produkt lépe chutnal. Některé studie ukázaly, že potraviny s nízkým obsahem sacharidů jsou prospěšnější než potraviny s nízkým obsahem tuku.

Nízkokalorické tyčinky

Jedná se zejména o cereální či müsli tyčinky. O nich si spousta lidí myslí, že jsou zdravé. I ony však obsahují spoustu cukru. Když ne toho klasického, tak umělého.

Zdroj:

https://www.practo.com/healthfeed/diet-foods-that-don-t-help-with-weight-loss-37763/post

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324564

Foto: Pixabay