Jak předcházet závislosti na gamblerství

Gamblerství

Každým rokem spousta lidí propadně nechvalně známému fenoménu gamblerství. Hráčská vášeň u takovýchto jedinců přesáhne určitou mez a tito lidé se stávají otroky různých automatů nebo jiných herních titulů. Hodně důležitá je i v tomto případě prevence a pomoc konkrétnímu závislému člověku. My se v následujících řádcích podíváme mnohem podrobněji na to, jak vlastně poznat takového gamblera a samozřejmě se soustředíme i na prevenci, tedy na kroky, které nám dokážou pomoct a zamezí závislosti.

Jak se pozná gambler?

Hodně důležité je poznat příznaky patologického hranípříznaky patologického hraní. Těch může být hned několik. Obecně je možné říct, že gambler je člověk závislý na hře. Prostě nedokáže ovládnout pokušení zahrát si některý z titulů. Pochopitelně také není schopen s hraním přestat. Hraní mu negativně zasahuje do rodinného, pracovního i osobního života. Hraní se stává jeho součástí a vlastně i hlavní činností. Jen pro zajímavost, průměrná výše dluhů u hráčů, kteří nastoupili k léčbě se pohybuje těsně pod hranicí 600 000 korun. Jaké jsou tedy základní znaky člověka závislého na hraní?

Konkrétně se jedná o:

  • neschopnost přestat hrát,
  • neustálé nutkání ke hře,
  • nervozita a neklid,
  • časté emocionální výbuchy,
  • zdravotní obtíže,
  • další a další potřeba peněz.

GamblerstvíFoto: Pixabay

Základem prevence je vyrovnaný osobní život

V každém případě. Vyplatí se mít okolo sebe optimální vztahy. Dařit se vám bude i tehdy, když se zaměříte na vlastní životosprávu. Optimální je sportovní a omezení alkoholu. Oblíbené jsou adrenalinové sporty. Sledujte také různé aktuality z oblasti ekonomie. Třeba aktuality ministerstva financíaktuality ministerstva financí nebo weby, jež se ve financích velmi dobře orientují.

Když už do kasina jdete…

Určitě vyrazte v partě lidí a se sejnými lidmi opět odejděte. Samotného člověka láká hraní mnohem více a sklouzne jednoduše právě k závislosti. S sebou si vezměte jen menší hotovost, nikoli platební kartu. Prohrát tak budete moci jen menší obnos peněz. Důležité je dodržovat zásady bezpečného a zodpovědného hranízásady bezpečného a zodpovědného hraní. Ty lze najít na internetu takřka všude.

Zdroje info:

https://www.mfcr.cz/cs/soukromy-sektor/hazardni-hry/workshopy-a-aktuality/aktuality

https://licencovanakasina.cz/

https://www.nzip.cz/clanek/255-gamblerstvi

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.