Dejte si pozor na zimní dny – snižují váš sexuální apetit

Apetit

Už nějakou dobu si páry stěžují, že v posteli jejich vztah vychladl. Ale není se co divit. Dnes je velmi uspěchaná doba a při všem tom stresu a pracovní zátěži je těžké najít apetit. Přes zimní období to bývá mnohem složitější. Tomuto období můžete říkat sezónní deprese. Podívejme se spolu na to, jaké faktory jsou zodpovědné za tyto stavy…

Libido není nízké jen u žen

S nízkým libidem se setkají jak ženy, tak muži. Za tento efekt je zodpovědné sluneční světlo. Zimní období je provázeno temnými dny bez slunce. Slunce je důležitou součástí našich životů, a kromě vitamínu D nám dodává i dobrou náladu a energii. Pokud nemáte chuť se oddávat radovánkám, netlačte na pilu. Běžte na procházku, popovídejte si, zahrajte si hry nebo se podívejte na televizi. Třeba zažehnete jiskru a…

Zima, snížená aktivita a osamělost

V zimě se nikomu nechce chodit ven. Zahřátý byt, pohodlná postel a teplý čaj v ruce nás dokáže udržet doma opravdu dlouho. Dokonce tak zpohodlníme, že následně úplně zapomeneme chodit ven. Ovšem pak dochází k situacím, kdy se cítíme sami a odloučení od civilizace. Toužíme po kontaktu a začneme velmi strádat.

Tato fakta si trochu protiřečí!

Zvýšený apetit
Foto: Pixabay

Podle určitých informací, dochází k rapidnímu snížení serotoninu v těle. Ale to by mělo vést ke zvýšení apetitu. Takže podle jedněch faktů, byste měli být v posteli příliš neaktivní, ale podle dalšího tvrzení byste měli být jak draci! Co si z toho vzít? Je to prosté. Na každého má zima jiný efekt a je nutné respektovat potřeby svého protějšku.

Zimní období je nepředvídatelné

Mnohdy mají lidé pocit, že potřebují v určitém období (hlavně mezi svátky) si najít partnery. Společnost na nás vyvíjí tlak a my máme potřebu si najednou někoho najít. Věřte, že nemá cenu lámat věci přes koleno a najít si někoho za každou cenu. A věřte, že dnes se nehraje na dlouhodobé vztahy.

Zdroje info: zenain.cz, https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0140673602117375

Náhledové foto: Pixabay