Cyklistické oblečení a výbavu se nevyplatí podceňovat

Cyklo výbava

Zdraví máme jenom jedno a i při sportování je na tento fakt zapotřebí myslet. S příchodem jara mnozí z nás oprašují svá kola a snaží se je uvést do provozu. Není se čemu divit, jelikož cyklistika láká a objevování krásných míst ze sedla bicyklu je více než příjemné. Navíc uděláte něco pro sebe. Zapomínat byste ale neměli na cyklistické oblečení a výbavu. Podívejme se tedy, co by ve vašem cyklo šatníku nemělo chybět.

Cyklo dres

Zdroj obrázku: proficyklodresy.cz

Dres a kalhoty jako samozřejmost

Většina z nás myslí především na svrchní vrstvu. Jinými slovy, klademe důraz hlavně na cyklistické dresy. Ano, jejich aerodynamické vlastnosti jsou nedocenitelné, nicméně samy o sobě nejspíše nezahřejí. I proto je zapotřebí mít v těchto chladných dnech ještě speciální mikiny a funkční trička schopná odvést pot mimo povrch těla. Ochranu před prochladnutím musí také obstarat funkční cyklistické kalhoty. V zásobě je dobré mít jak ty dlouhé, tak i kratší pro případ, že se oteplí.

Nohy musí na pedálech držet

Spousta lidí, kteří jezdí na kole rekreačně, neřeší uchycení nohou na pedálech. Je to škoda, protože jakékoli podklouznutí vás okrádá o energii, již byste mohli vložit právě do jízdy. Proto není od věci podívat se na speciální cyklistické tretry a některý z modelů si zakoupit. Samozřejmě musíte počítat i s upínacím mechanismem na vašem kole, nicméně jeho realizace není nijak složitá.

Cyklo helma

Zdroj obrázku: proficyklodresy.cz

Chraňte si zrak i hlavu

Velmi důležitá je i ochrana zraku. V letních měsících slunce pálí více než dost a především škodlivé UV záření je velmi nepříjemné. Vše efektivně vyřeší spolehlivé cyklistické brýle. V neposlední řadě nelze zapomenout ani na ochranu hlavy, kterou zajistí cyklistická helma. Pokud sháníte právě ji nebo jakékoli zmiňované i neuváděné vybavení na kolo, určitě si vyberete v pestré nabídce eshopu proficyklodresy.cz to, co potřebujete, za výhodnou cenu.

Zdroj náhledového obrázku: proficyklodresy.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.