Cvičení pilates si mohou užívat i muži

Pilates

Mnozí pánové si myslí, že poněkud méně dynamické aktivity jsou pouze pro něžné pohlaví. Typické je i pilates. Cvičení pilates ale přece není jen pro ženy! Věnovat se této skvělé pohybové aktivitě mohou klidně i pánové. Myslet byste ale při jeho realizaci měli na správný průběh. Ten zajistí v optimální podobě trenér, jenž je za tímto účelem proškolen. Budete-li cvičit sami, ušetříte peníze, ale budete postrádat jistotu, že tak činíte správně. Co je tedy základem cvičení pilates a jak bychom jej měli realizovat?

Základem je silný střed těla

Pro cvičení pilates není vůbec rozhodující, jaký sport máte rádi a jestli jste nějak nadmíru pohybliví, či nikoliv. Věnovat se můžete fakticky čemukoli. Pilates se věnuje především středu lidského těla, odkud prakticky vychází veškeré úkony. Ať už řešíte jakoukoli pohybovou aktivitu, právě střední část vašeho těla bude alfou a omegou pro všechno. Díky správnému držení těla zapříčiněnému posílením se budete cítit mnohem lépe a pohodový pohyb bude jen výsledkem vaší snahy při cvičení, které vás bude navíc bavit.

Protažení svalstva a kontrolovaný typ pohybu

Poctivé protažení svalů je základem pro všechny aktivity. Pilates má základ v rehabilitačním cvičení, takže se nejedná o žádnou výjimku. Kumulují se v něm i některé další techniky, mezi něž se řadí kupříkladu tai-chi, případně jóga. Celá práce spočívá v posílení a vzniku pevného a štíhlého svalstva. I proto milují pilates hlavně ženy. Hlavním středobodem pilates je takzvaná kontrologie, jinak řečeno full kontrola nad cviky a pohyby svého těla. Mnozí si myslí, že jde o jednoduché a nenásilné cvičení, nicméně při dané intenzivnosti je velmi náročné.

Duševní i fyzická pohoda

Spoustě lidí nevyhovuje cvičení ve skupinách, které je poměrně masivní, nepohodlné a také psychicky vyčerpávající. Dívat se na upocené hroudy svalů není každému člověku mnohdy úplně příjemné. Pilates ocení všichni, kdo mají rádi při pohybové aktivitě pohodu a klid. Zacvičit si navíc můžete kdykoli, když zrovna budete chtít a mít čas.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.