Cviky na břicho

Cvičení na břicho

Mít ploché a pevné břicho by chtěla nejedna žena, ba i muž, ale všichni víme, že to stojí značné úsilí. Důležité je naučit se správně cvičit a dýchat, protože špatně provedené cviky jsou neúčinné. Cviků, pomocí kterých si vypracujete břicho, je celá řada. S tím jde ruku v ruce samozřejmě i vhodná strava. Pokud chcete cvičit doma, na internetu naleznete mnoho videí na posilování břicha. Cvičení na břicho video ukázky můžete nalézt například na portále Fithall.cz.

Cvičení na zpevnění břicha

Je potřeba vědět, že pouhým posilováním se tuků nezbavíte. K posilování musíte přidat i aerobní aktivitu a zdravé stravování. Je proto rozdíl, jestli chcete hubnout nebo jen posilovat. Nejen zpevnění břicha, ale celkově i celé postavy je velmi důležité. Posilovat břicho bystě měli alespoň 3 x týdně 10 až 15 minut. Určitě neposilujte každý den, protože relaxace pro namožené svaly je velice důležitá. Nejúčinnějším cvikem na břicho jsou zkracovačky jak přímé nebo s vytáčením, tak i s nohama nahoře v různých úhlech. Účinné jsou ale pouze tehdy, když je provádíte správně. Břišní svaly lze posílit i cvičením na míči. Spodní břicho lze posílit zdviháním pánve nebo můžete provádět cvičení šlapání na kole.

Cvičení na břicho – jak správně cvičit

Velmi důležitá je při posilování břicha výchozí poloha. Hlava musí být v prodloužení páteře, pohled očí směřuje dopředu, ramena a lopatky jsou stažené dolů. Bedry byste měli být v kontaktu s podložkou. Bříško vtáhněte dovnitř a uvolněte hýžďové svaly. Zaměřte se také na dýchání, které by mělo být plynulé a pravidelné. Při pohybu dolů se nadechujte nosem a při zdvihu nahoru vydechujeme ústy. Nikdy nezadržujte dech! Pohyb musí být stejně jako dýchání plynulý a pomalý. Cvik provádějte tahem, nikoli švihem. Ramena, lopatky a hlava musí být ve vzduchu. Počet opakování je individuální. Začít můžete na 10 až 15 opakováních, které postupně můžete zvýšit až na 25.

Cvičení na hubnutí břicha

Chcete-li zhubnout v oblasti břicha, nepůjde to jinak než aerobním cvičením. Při této aktivitě začínáte spalovat tuk zhruba po 30 minutách intenzivního cvičení. U aerobního cvičení je potřeba dbát na správnou tepovou frekvenci. Můžete provozovat jogging, běhat, plavat, jezdit na kole, cvičit aerobik, zumbu, dělat prostě cokoliv, co vás baví. Pokud chcete zhubnout, aerobní cvičení byste měli provozovat minimálně dvakrát týdně. Hubnutí doplňte posilováním jak břišních svalů, tak dalších partií.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *