Oči

Co dělat proti unaveným očím

Pokud se špatně vyspíte nebo dlouho pracujete na počítači či čtete dlouhé texty, může se u vás objevit únava očí. Co proti tomu dělat, aby se vaše oči neničily, ale zároveň, abyste mohli v klidu pracovat. Přichystali jsme si tři triky, které vám od únavy očí pomohou. Pojďme se na ně podívat!

Odlíčení a oční krém

Prvním tipem bude odlíčení a aplikace očního krému. Pokud totiž jdete spát a jste neodlíčená, oči budou unavené, zarudlé a bolavé. Důkladné odlíčení a následná aplikace krému na oči, je klíčem ke zdravým a vitálním očím i ráno, které nebudou nateklé a unavené. Jsou-li již vaše oči nateklé, je dobré nanést chladivou masku. Otoky by měly mírně ustoupit. No a pokud nemáte žádnou takovou masku doma? Stačí dát do mrazáku dvě lžičky! Ty pak přitiskněte pod oči. Až se ztratí otok, až tehdy je čas na líčení. Nikdy neličte oči, které nejsou v pořádku.

Korektor

Při potížích použijte první kvalitní krém na oči. Poté naneste kapku korektoru. Ten vklepejte do kůže v okolí oči směrem od vnějšího koutku ven a do ztracena. Jak vybrat správnou barvu vašeho korektoru pod oči? Barva by měla být světlejší než barva make-upu. Taková aplikace potom oči rozjasní. Pro citlivou kůži jsou nejlepší variantou tekuté korektory. Ty tuhé mohou suchou a znavenou plať spíše stahovat dolů.  V takovém případě může pokožka ztrácet elasticitu a tedy stárnout.

Rozjasňujte v průběhu dne

Důležité je také říct si, zda není místo korektoru, který maskuje tmavé kruhy pod očima, nepoužít jen rozjasňovač. Výrazné kruhy si vyžadují korektor, to ano. Rozjasňovač však má také své výhody. Například, že jej lze vrstvit na postiženou pokožku během dne a pořád vypadá kůže i po aplikaci přirozeně. Nemá však takovou krycí funkci, jako korektor. O tom žádná. Existuje i korektor a rozjasňovač v jednom. Jeho barva by neměla být moc světlá. To by byly kruhy spíše zvýrazněny.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *