Makarská riviéra

Dovolená na Makarské riviéře v Tučepi

Jedním z nejznámějších cílů v Chorvatsku je v současnosti bezesporu Makarská riviéra. Každým rokem sem vyráží obrovské množství turistů z mnohých zemí včetně České republiky. Není se čemu divit, jelikož je to od nás poměrně blízko. Z Prahy se sem dá dostat zhruba za necelých 11 hodin. Naším tipem je obec Tučepi, která se řadí mezi tradiční letoviska na Makarské riviéře. Podívejme se tedy na hlavní přednosti této destinace a také na to, kde se vyplatí ubytovat.

Hotel Neptun Tučepi

Zdroj obrázku: hrvaska.net

Tradiční přímořské letovisko

Obec Tučepi nepatřila mezi nijak výrazné lokality na Makarské riviéře. K jejímu rozvoji došlo v 60. letech minulého století. Postupně se Tučepi vyvinuly až v turistické městečko mající skoro 2000 obyvatel. Stále se ale můžete projít krásným přístavem se spoustou rybářských lodí. Prvním hotelem, který byl kdy v této oblasti vystavěn, se stal hotel Jadran, a to v roce 1950. Dnes se lze ubytovat v mnoha různých hotelech či apartmánech. Naším tipem na ubytování v Chorvatsku na Makarské riviéře je Neptun hotel – Tučepi.

Hotel Neptun Tučepi

Zdroj obrázku: hrvaska.net

Komfortní ubytování u pláže

Zmiňovaný hotel se nachází zhruba 200 metrů od pláže v Tučepi. Jedná se o komplex 5 budov majících stejné množství pater. Zrekonstruován byl celý objekt v roce 2014, takže nabídne stylové ubytování s puncem novoty. Vybírat si lze z několika typů hotelů včetně rodinných se dvěma oddělenými ložnicemi až pro 5 osob. Děti si budou moci vyhrát přímo mezi budovami hotelu, kde se nachází větší dětské hřiště.

Nudit se určitě nebudete

Hlavním lákadlem Tučepi je nejdelší pláž na Makarské riviéře. Pokrývají ji jemné oblázky. Její délka přesahuje 3 km. Vyrazit na procházku krásnou alejí, již lemují statné borovice, stojí za to. Přímo v samotném hotelu se konají vystoupení živé hudby, zahrát si budete moci tenis na zdejších kurtech. Samozřejmostí jsou i další aktivity typu vodního lyžování, jízdy na nafukovacím banánu nebo romantických projížděk na šlapadlech. Pobyt na Makarské riviéře si zkrátka a jednoduše užijete.

Zdroj náhledového obrázku: hrvaska.net

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *