Chodíte plavat? Vaše vlasy trpí! Tipy, jak jim pomoci

Plavání

Plavání je skvělou formou aktivity, která se dá provádět v létě i v zimě. Bohužel veřejná koupaliště a plovárny obsahují vodu, která je chemicky ošetřována. A tyto chemikálie si přenášíme na vlasech a těle. Ideální je proto osprchovat se ihned poté, co jsme ukončili plavání. To znamená ve sprchách na plovárně. Chemikálie tak budou působit kratší dobu, což může pomoci.

Použijte na vlasy olej

Jedná se o velice účinné opatření. Jak známo, olej totiž odpuzuje vodu. A když vaše vlasy budou odpuzovat vodu, neabsorbují ji. Díky tomu se k nim nedostane chlor a nepoškodí je. Existují speciální oleje na vlasy, z nichž některé jsou určeny přímo pro plavce. Kromě ochrany samotných vlasů dochází k vytvoření ochranné vrstvy na pokožce hlavy.

Sprcha před plaváním

Předtím, než vstoupíte do bazénu, se pořádně namočte. Namočte si zejména vlasy, protože mokré vlasy již absorbují vodu „bezpečnou“, ze sprchy nikoli později z bazénu. Díky tomu, že jsou vaše vlasy mokré již před vstupem do bazénu snížíte množství usazených chemikálií v nich. Nezapomeňte své vlasy umýt také poté, co ukončíte plavání v bazénu. Díky tomu je zbavíte chloru, který by na ně mohl dlouhodobě působit.

Kondicionér před plaváním

Kondicionér je důležitý pro zdravé a krásné vlasy, protože vyživuje vlasové folikuly. Aplikace před plaváním v bazénu ale nabízí ještě další funkci navíc. Vytváří na vlasech vrstvu, která je chrání před chlorem a dalšími škodlivými chemikáliemi, které se mohou ve vodě z bazénu nacházet.

Péče o vlasy

Foto: Pixabay

Sprej na vlasy před koupáním

Na trhu jsou dostupné speciální spreje na vlasy, které je mají ochránit před ostrým sluncem. Díky tomu zůstávají vlasy hydratované, i když se nacházíte pod přímými slunečními paprsky. A hydratované vlasy nemají tendenci „nasávat“ vodu z bazénu. Použít je tedy můžete i v případě, že hodláte navštívit krytý bazén.

Zkuste koupací čepici

Pokud navštěvujete bazén opravdu často, možná se vám nejlépe osvědčí právě silikonová čepice. Díky ní zůstanou vaše vlasy suché a současně chráněné před chemikáliemi ve vodě. Koupací čepice ale musí správně sedět, aby pod ni nenatekla voda.

Šampon po plavání

Poté, co jste ukončili plavání v bazénu, byste si měli dopřát co nejdříve sprchu. Na vlasy aplikujte šampon, který je zbaví usazenin chloru. Může to být obyčejný šampon, nebo šampon s obsahem kondicionéru nebo dokonce speciální šampon pro plavce.

Vlasy česejte hřebenem se širokými zuby

Mokré vlasy jsou zranitelné. Proto bychom je měli česat velice opatrně. Tím, že budete používat hřeben se širokými zuby, vlasy méně namáháme a navíc zabraňujeme jejich krepatění a snížíme jejich lámavost.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/skin-and-hair-care-tips-for-swimmers-40111/post

https://www.formswim.com/blogs/all/9-tips-to-protect-your-hair-from-chlorine

Foto: Pixabay