Chiamix: Síla semínek chia a goji

ChiaMix

Co je to vlastně ChiaMix? Jedná se o kombinaci dvou léčivých potravin chia a goji. Tyto plodiny jsou v kilovém balení namíchány v optimálním poměru, tj. 70% chia semínka a 30% bobulí kustovnice čínské neboli goji. Obě potraviny se svým přínosem pro lidský organismus velmi podobají. O goji se dokonce tvrdí, že díky svému obsahu vitamínů a nutričních látek patří mezi nejhodnotnější ovoce vůbec. Ani chia nezůstává pozadu. Pro svoji neutrální chuť a schopnost natáhnout do sebe vodu je velice vyhledávaná mezi sportovci, kteří jejím užíváním zajišťují tělu hydrataci, především během náročných sportovních výkonů. I budoucí maminky ocení schopnost chia semínek, vytvořit v jakémkoliv nápoji hustý gel, jehož konzumace může přispět k hladšímu průběhu porodu. V nedávné době se právě k tomuto účelu používala lněná semínka, a chia by je stejně úspěšně mohla nahradit.

Chia semínka

Zdroj obrázku: chiamix.cz

Chia semínka jsou nejbohatším zdrojem omega 3 mastných kyselin, které jsou důležité pro zdraví a správnou funkci srdce. Dále je tato plodina vyhledávaná pro vysoký podíl vlákniny, bílkovin, vitamínů a stopových prvků, jako je například vápník, mangan nebo fosfor. Chia semínka stejně jako goji jsou významných antioxidantem, což jsou látky neutralizující volné radikály, a zabraňují tak poškození buněk a předchází předčasnému stárnutí.

Velice přínosná jsou chia semínka při hubnutí. Pomáhají nastartovat metabolismus a jejich vlastnost vázat na sebe vodu, zvyšuje jejich objem, čímž nám navodí pocit plnosti. Dále zpomalují trávení cukrů, tím se snižuje naše chuť na sladké.

Doporučené dávkování jsou dvě polévkové lžíce, ale i užívání většího množství neprokázalo nežádoucí účinky.

Druhou složkou v balení ChiaMixu je již zmiňovaná goji. Tato zázračná plodina má svůj původ v Himalájích a částech Číny, kde vyrůstá na 2-3 metrech vysokých keřích. Plody dosahují vel. 1,5 cm a jsou podobné našemu šípku.

Goji je nazývána jako „všelék“ v té nejpřírodnější podobě. U goji se také setkáme s celou řadou pro zdraví prospěšných účinků. Především se používá při léčbě zvýšeného cholesterolu a onemocnění prostaty, pozitivně také ovlivňuje činnost jater. Je to velice silný antioxidant, pomáhá proti předčasnému stárnutí a podporuje vitalitu. Obsahuje celou řadu vitamínů (C, B1, B2, B6, E), má dokonce vyšší obsah betakaroténu než mrkev, více vitamínu C než pomeranč. Dále se v červených bobulích skrývá 18 aminokyselin a 21 minerálů, jako je vápník, fosfor, zinek nebo selen.

Goji kustovnice

Zdroj obrázku: chiamix.cz

Často se také dočteme, že tato plodina pomáhá v boji proti hubnutí. Podstata hubnutí s goji spočítá v tom, že hubnutí je založeno na mimořádném nutričním složení těchto plodin, které podporuje činnost metabolismu a tím dochází ke spalování tuků.

Už pouhý příjem 10 g sušených plodů denně významně posílí organismus.

A co říci závěrem? Jistě stojí za to, tento MIX vyzkoušet, koupit si jej můžete zde.

Zdroj náhledového obrázku: chiamix.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.