Chcete štíhlou postavu? Pak byste měli skákat přes švihadlo!

Švihadlo

Kdy jste naposledy skákali přes švihadlo? Pokud jako dítě, pak byste to měli napravit! Vydejte se do nejbližší prodejny a kupte si kvalitní švihadlo. Nestojí mnoho a přitom přináší obrovské výhody pro vaše tělo! Možná zjistíte, že tato fyzická aktivita rozhodně není jednoduchá. Než se dostanete do tempa, může to chvilku trvat. A je švihadlo vhodné také pro muže? Odpověď je jednoznačně ANO. Například boxeři švihadlo běžně používají.

Švihadlo je účinnější, než běh

Ukázalo se, že 10 minut skákání přes švihadla se rovná 30 minutám běhu. Pokud chcete začít cvičit, ale nemáte dostatek času, může být švihadlo ideálním řešením! Navíc skákání přes švihadlo méně zatěžuje klouby než samotné běhání.

Rychlé spalování tuků

Skákání přes švihadlo patří mezi termogenní cvičení. Dochází k zapojení většiny hlavních svalů ve vašem těle, způsobuje zvýšení teploty – a to se promítá do energie. Aby naše tělo vytvořilo dostatek energie pro tento typ pohybu, spotřebovává kalorie. A ty získává z potravy, které sníme nebo vypijeme. Čím déle skáčete přes švihadlo, tím více kalorií spálíte.

Švihadlo
Foto: Unsplash

Švihadlo zlepšuje koordinaci mysli a těla

Při skákání přes švihadlo musíte neustále přemýšlet, v jaké poloze se nachází švihadlo. Pokud to neděláte, jste velice blízko zakopnutí. Díky tomu netrénujete pouze své tělo, ale také svou mysl. A to je jednou z největších výhod, které vám tento kousek lana s rukojetí může přinést.

Lepší kardiovaskulární zdraví

Lékařské výzkumy ukazují, že skákání přes švihadlo patří mezi úžasná kardiovaskulární cvičení. Pokud máte doma děti, můžete je díky švihadlu přimět k pohybu, předcházet tím obezitě dětí a současně snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Stejné výhody to může mít samozřejmě i pro dospělé. Stačí si najít dostatečný prostor pro skákání a máte vyhráno!

Švihadlo pro vyšší hustotu kostí

A to není rozhodně všechno! Další výzkum se zaměřil na to, jak se švihadlo projevuje ohledně hustoty kostí. Tento přínos platí opět pro děti, ale také pro dospělé osoby. Čím vyšší je hustota kostí, tím nižší je pravděpodobnost jejich zlomení nebo křehnutí. Co se v mládí naučíte, využijete i v dospělosti. Zejména starší lidé bojují s křehkými kostmi. Takže začněte co nejdříve.

Cvičení může být zábava

Skákání přes švihadlo se může zdát činností, která je opakovaná a tudíž se může po čase omrzet. Existuje ale spousta technik a triků, které můžete se švihadlem provádět. Osvojit si je nemusí být vždy jednoduché, ale donutí vás to je zkoušet. Jakmile je zvládnete, zažijete skvělý pocit! Je velmi pravděpodobné, že to bude bavit vás i vaše děti.

Zdroje info:

https://pharmeasy.in/blog/10-amazing-health-benefits-of-skipping-rope/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9323905/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30554386/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30554386/

Foto: Unsplash