Chcete mít dostatek střevní mikroflóry?

Střevní mikroflóra

V dnešní době je naše tělo ze všech stran napadáno nejrůznějšími toxiny, takže není divu, že náš žaludek a střeva jsou v některých případech ovlivněny. Podle studie Prado, M. R., Blandón, L. M., Vandenberghe, L. P., Rodrigues, C., Castro, G. R., Thomaz-Soccol, V., & Soccol, C. R. z roku 2015  a mnohých jiných 2015 je jedním ze způsobů, jak si zajistit skvělou mikroflóru, pití kefíru. Co je na tomto mléčném nápoji tak výjimečného?

Co přesně je kefír?

Kefír je mléčný nápoj, který se vyrábí kvašením kefírových zrn. Několik látek, které se v kefíru nacházejí, zahrnuje užitečné mikroby, jako je Lactobacillus acidophilus nebo Bifidobacterium bifidum a mikroskopické organismy mléčného kvašení.

Ty nabízejí pomoc vytvořit prostředí ve střevech, které odpuzuje destruktivní mikroskopické organismy, čímž se zvyšuje odolnost organismu vůči nemocem, toxinům a stresu. Po vypití kefíru se navíc uvolní svalový tlak v našem těle, a tím nám tento vyzrálý nápoj pomáhá k celkovému zotavení. Pro co nejlepší dopad se vyplatí vypít litr kefíru týdně. Jakmile začnete, poskytněte svému tělu čas, aby si zvyklo na nové baterie, a nepřehánějte to.

Jak kefír prospívá vašemu tělu?

Kromě střev a žaludku má kefír užitečný vliv na řadu dalších oblastí a struktur v našem těle. Pokud trpíte nemocemi, vyplatí se pít kefír kvůli jeho vlivu na odolnost a antibakteriálním vlastnostem. Je báječným zdrojem vápníku, který buduje a posiluje vaše kosti.

Ovocný kefír
Foto: Pixabay

Probiotika v něm obsažená navíc nabízejí pomoc při vstřebávání vápníku a dalších doplňků — je tedy užitečný zejména pro děti, jejichž kosti se teprve vyvíjejí. Kefír by navíc měli pít jedinci, kteří trpí přecitlivělostí, která je často způsobena nedostatečným bakteriálním prostředím v těle.

Jak ho použít na krásu?

Kefír se hodí nejen pro zlepšení vnitřního prostředí v těle — můžete ho navíc využít pro kosmetické účely, a to v rámci kefírového závoje na vlasy, který pomáhá lidem se suchými kořínky. Díky jeho využití dosáhnete dokonalé vlhkosti. Obaly byste měli aplikovat každý týden po dobu 2 měsíců. Po dvou týdnech byste měli zaznamenat zvlhčení vlasů — vaše vlasy budou citlivější a méně náročné na rozčesávání. A kefírovou masku budete moci použít i na pokožku, která potřebuje standardní hydrataci.

Zdroje info: prozeny.cz, ireceptar.cz, https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0958694612002658Prado, M. R., Blandón, L. M., Vandenberghe, L. P., Rodrigues, C., Castro, G. R., Thomaz-Soccol, V., & Soccol, C. R. (2015)

Náhledové foto: Pixabay