Česnek

Česnek: Skvělý zdroj cenných látek, bez něhož se neobejdeme

Kvalitní česnek je součástí většiny domácností. Dovedete si představit přípravu pokrmů bez tohoto životabudiče? Zřejmě nikoli. Vždyť je to právě česnek, který má vynikající účinky a působí na lidský organismus maximálně pozitivně. Víte vůbec, jaká síla se v této rostlině skrývá? Pokud ne, jste na správné adrese. My se na účinky česneku podíváme podrobněji s tím, že samozřejmě prozradíme, kde najdete česnek na prodej z letošní tuzemské úrody.

Antibakteriální a antivirotické účinky

Česnek se vyznačuje především vynikajícími antibakteriálními účinky. Obecně se o něm hovoří jako o domácím antibiotiku. Dokáže pomoct i proti nejrůznějším infekcím či plísním. Bylo prokázáno, že umí zlikvidovat mimo jiné bakterie E. coli, salmonelu a kmeny zlatého stafylokoka.

Přírodní snížení krevního tlaku

Je to právě česnek, který dokáže díky alicinu snižovat tlak. Pozitivně na cévy působí také polysulfidy pocházející z česneku. Mění na plyn sirovodík, a cévy se tak rozšiřují. Jinak je česnek také vynikajícím prostředkem pro ředění krve. Pomáhá odstranit bolesti plynoucí z křečových žil či zánětů cév.

Efektivní ochrana srdce

Srdeční infarkt a ateroskleróza se řadí mezi civilizační onemocnění. Možná je k nevíře, že proti nim dokáže působit právě česnek. Umí zpomalit stárnutí cév a ztrátu jejich flexibility. Srdce ochrání před kyslíkovými radikály. Navíc česnek snižuje hladinu cholesterolu.

Bič na alergické reakce

Česnek představuje skvělou zbraň proti alergickým reakcím. Zlepší stav při senné rýmě. Okamžitě zklidní i místo po vpichu hmyzu, případně svědivé vyrážky.

Kupte si letošní česnek už nyní

Už teď si můžete zakoupit domácí česnek z letošní sklizně. Společnost ALA a.s. Řepníky už nyní zahájila prodej česneku havran a havel. Balený česnek vyjde na 200 korun za kg a volně ložený na 220 korun za kg. Více informací zjistíte na www.alarepniky.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *