Vypadávání vlasů

Boj proti vypadávání vlasů

Každý muž určitě s jistotou potvrdí, že vypadávání a řídnutí vlasů je jedna z nejnepříjemnějších a nejnežádoucích procesů v životě. Je mnoho rad jak s tímto nešvarem bojovat. Někdy jde o babské rady, někdy o léčbu zcela vědeckou a podloženou. Jak se mezi nimi, ale vyznat? A fungují všechny? Které ano, které ne?

Přirozené nebo již příliš?

Zcela přirozeným jevem je, že postupem času vlasy vypadávají a řídnou. Stávají se také jemnějšími a jejich barva se vytrácí. Kdy však jde o tento přirozený vývoj a kdy je to již indikátor špatné kondice vlasové pokrývky? Největším dilematem je otázka – kdy tento problém řešit. Důležité je sledovat proces vašeho vypadávání. Pokud ztrácíte v průměru 20 – 60 vlasů za den, nemusíte se ničeho bát. Je to běžné. Pokud však je vypadaných vlasů více, jde o takzvané nadměrné vypadávání vlasů.

Co vypadávání způsobuje

Vypadávání vlasů způsobuje řada faktorů. Tím hlavním je genetika. Pokud vaši předci byli holí jako koleno, nečekejte Elvisovskou kšitici do osmdesáti. Dalším faktorem je působení testosteronu DHT. Ten oslabuje vlasové cibulky a vlasy začínají vypadávat. Pokud se vypadávání a řídnutí vlasů projevuje již v mládí, je to spíše nezvyklé. Hlavními strůjci toho mohou být stres, působení volných radikálů v těle nebo nedostatek určitých živin a vitamínů. Například mědi, železa, zinku, vitamínu B a podobně. Nejvíce ovlivnitelným faktorem je časté nošení čepic a jiných pokrývek hlavy.

Léčba vypadávání vlasů

Mnoho mužů vzdají boj proti vypadávání vlasů ještě před samotným začátkem klání. Smíří se s tím, že jejich mládí je nenávratně pryč a problém dále neřeší. Někdy také považují problém za tak choulostivý, že není možné jej prodiskutovat. Není přitom nic snazšího než zajít za dermatologem a společně konzultovat další postup. Většinou se aplikují speciální přípravky či šampony na kofeinovém principu. Dále nám mohou být doporučovány různé procedury nebo dokonce masáže hlavy. Vždy je však dobré přípravky konzultovat s lékařem, jelikož je jich na trhu tolik, že je těžké se v nabídce orientovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *