Body ball, aneb jak cvičit s gymnastickým míčem

Body ball

Body ball je klasický cvičební nástroj, který si můžete pořídit i tehdy, když nejste příliš sportovně založeni. Lze na něm sedět u (pracovního) stolu místo židle. Působí to proti bolesti zad a současně procvičujete také skryté břišní svalstvo. Míč vás nutí držet stabilitu, takže svaly jsou stále zapojené. Posilovací míč je poměrně levnou záležitostí a ocenit jej můžete také při cvičení s dětmi. I ty nejmladší děti se přikládají na body ball, aby došlo k posílení jejich zádového svalstva.

Body ball je univerzální nástroj

Využít jej mohou všechny generace: od několikaměsíčních miminek (samozřejmě s pomocí rodičů), přes starší děti až po dospělé a seniory. Najdete jej v profesionálních fitness centrech, stejně tak jej upotřebíte ale také v domácnostech. Cvičení na posilovacím míči nemusí být složité, i když pravdou je, že v některých případech může být i nebezpečné. Pád z takového míče může velmi bolet.

Cvičení

Foto: Pixabay

Pozitivní vliv posilovacího míče

Posilovací míč je možné najít také v rehabilitačních centrech. Využívá se zejména pro odlehčení bederní části zad. Vhodné jsou ale pro dosažení zdraví po celé délce páteře. Pokud se hrbíte nebo máte problémy s držením těla, i v těchto případech oceníte body ball. Na míči bychom měli sedět v pohodlném oblečení, které neomezuje v pohybu.

Výběr velikosti míče

Míč se vyrábí v několika velikostech – vybírat bychom měli podle naší výšky. Pro dosažení největší bezpečnosti je vhodné, když si na míč sednete a chodidla dosáhnou na podlahu, zatímco jsou nohy pokrčeny v kolenou v úhlu 90°. Je-li míč příliš velký, nemusíte dosáhnout nohama na zem. Pak může být provádění jakýchkoli cviků velmi nebezpečný.

Proč cvičit s míčem

Cvičení s míčem je takové relaxační cvičení, které je ale spojeno s gymnastikou, protože vyžaduje správné vyvažování těla. Díky tomuto „vyvažování“ zapojujete i takové svaly, které je obtížné procvičovat. Jedná se zejména o svaly břicha a páteře.

Zdroj: https://www.rodzinazdrowia.pl/body-ball-odprezajacy-trening-z-pilka

Foto: Pixabay