Proč se vyplatí používat rýžovar? Zachování vitamínů není jediným důvodem

Rýžovar

Dokonale voňavá rýže, která není rozvařená a lehce křupne. Přesně takto připravenou rýži bychom chtěli mít všichni. Ne vždy se to ale musí podařit. Především tehdy, když vaříte klasicky v hrnci nebo ve varných sáčcích. Optimální volbou je v tomto ohledu bezesporu rýžovar. Právě on nabízí spousty výhod a nepatří mezi ně pouze fakt, že si rýže zachová veškeré pro lidské tělo potřebné látky. Jaké jsou tedy hlavní benefity rýžovaru jako takového?

Jednoduchá a triviální příprava rýže

Tak tím si můžete být bezesporu jistí. Do nádoby se pouze nasype požadované množství rýže, zalije se vodou a nic víc už hlídat nemusíte. Rýže může být hotová do pouhých 15 minut, záleží na tom, kolik rýže aktuálně potřebujete uvařit. Vy si pohodlně připravíte hlavní jídlo a po zvukovém či světelném upozornění rýžovaru pak přidáte rýži. A nepříjemné připáleniny? Na ty můžete s rýžovarem zapomenout. Třeba model Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500ATLauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT je v tomto skvělý.

Rýžovar

Rýžovar: Foto Radek Štěpán

Pohodová údržba

V podstatě pouze umýváte vnitřní nádobu. Ta disponuje nepřilnavým povrchem, což vám následnou práci s mytím ještě více usnadní. Umýt ji lze i v myčce na nádobí. Jen je zapotřebí dát pozor na poškrábání povrchu.

Připravit si lze i jiné pokrmy

Rýžovar nemusí být nutně určen pouze pro přípravu rýže jako takové. Připravit se v něm dají třeba také polévky, ratatouille nebo hranolky či nejrůznější kaše. Taková čočková polévka je skvělá.

Rýžovar

Rýžovar: Foto Radek Štěpán

Sehnat lze modely již od 400 korun

Je to tak, my jsme konkrétně testovali dva rýžovary. Tím prvním byl Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT a druhým ECG RZ 060 Rice ExpressECG RZ 060 Rice Express. Cena prvního se pohybuje kolem 2500 korun a umí vařit i kaši a disponuje digitálním režimem a mnoha funkcemi. Druhý vyjde na 400 korun. Rýže se vaří nikoli v páře, ale jen ve vodě.

Zdroj info: https://www.bezhladoveni.cz/milujete-ryzi-5-duvodu-proc-si-zamilujete-i-ryzovar/ a vlastní testování redakce.

Rýžovar: Náhledové foto Radek Štěpán

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.