Blíží se léto: zde je krátký průvodce, jak pečovat o své vlasy

Vlasy

Léto je období, které všichni s radostí očekáváme. Bohužel je to také období, kdy bychom měli ve zvýšené míře pečovat nejenom svou pokožku, ale také vlasy. I ony dostávají v létě pěkně zabrat – slunce, chlor, horká úprava (žehličky na vlasy, fény apod.). To vše se může projevit na jejich zhoršeném stavu. Zde je několik tipů, jak proti němu bojovat.

Hydratace na prvním místě

Zvýšená okolní teplota znamená ztrátu vlhkosti vašich vlasů. Proto bychom v létě měli sáhnout po vlasové kosmetice, která se zaměřuje na hydrataci. Používejte také speciální přípravky pro ošetření konečků vlasů, které dostávají zabrat nejvíce. Maz vlasů, které je hydratuje totiž putuje od kořínků a obzvláště u dlouhých vlasů se nemusí dostat až ke konečkům. V případě vysušených vlasů pomohou také speciální masky na vlasy.

Vlasy

Foto: Pixabay

Opalovací krém na vlasy

Nejedná se o samostatný přípravek, ale spíše obohacení jednotlivých přípravků vlasové kosmetiky. Šampony, kondicionéry, oleje, masky či spreje mohou obsahovat určité množství opalovacího krému. Ten ochrání vaše vlasy před škodlivým UV zářením. Nemusíte se přitom vzdávat přípravků na vlasy podle jejich typů – prostředky pro každý typ vlasů může být obohacen opalovacím krémem.

Žehličku na vlasy odložte

To stejné platí i o fénu nebo třeba kulmě. Přístroje, které vysouší vaše vlasy, způsobují dodatečnou ztrátu jejich vlhkosti. Nepomohou ani různé hydratační prostředky. Příliš suché vlasy jsou náchylné ke krepatění. V létě je přitom dostatek tepla, aby mohlo vaše vlasy vysušit bez umělých přístrojů. Nechte je uschnout volně!

Nemyjte vlasy každý den

Každodenní mytí vlasů je vysušuje, protože tím odstraňujete přirozený maz, který se tvoří u kořínků. Proto je vhodné nemýt si vlasy každý den. Pokud se vám vlasy příliš nemastí, můžete je mýt méně často, klidně každý druhý až třetí den. Do určité míry mohou pomoci také suché šampony, zejména pokud trpíte na mastné vlasy. K mytí vlasů používejte vlažnou, nikoli horkou vodu.

Zdroj: https://www.shear-genius-salon.com/summer-hair-care-tips/

Foto: Pixabay