Agresivní antivaxeři si většinou lžou do kapes

Vakcína

Spory o očkování rozdělují společnost. O tomto faktu bohužel nelze diskutovat. Mnohdy i přátelská setkání končí vyhrocenou situací, když se dva lidé začnou bavit o očkování. Prostě máme každý jiný názor a můžeme ho vyjádřit. Máme přece demokracii, svobodu slova, což je jenom dobře. Ať už patříte mezi zastánce vakcíny, nebo její odpůrce, rozhodně neberte následující úvahu jako bernou minci. Něco na ní ale určitě bude.

Nikdy bych si to nenechal píchnout

Nejčastější věta těch, kteří prostě vakcínu odmítají. Logicky. Pokud jde o lidi, kteří žijí v souladu s přírodou a nechtějí do sebe dostávat nic nepřirozeného, pak klobouk dolů. Mnohdy se ale bohužel jedná o lidi, již mají jen takovýto postoj. Když pak jedou třeba do Thajska nebo jiných exotických destinací, nechají si píchnout cokoli. Vakcínu proti covidu-19 ale budou donekonečna odmítat. Trochu falešné.

Kouřící alkoholik antivaxer

Je toho anti nějak moc, nemyslíte? Mnozí lidé do sebe lejí alkohol horem i spodem, jí různé pokrmy plné éček, ale odmítají umělou a hnusnou vakcínu. Navíc ještě vykouří několik krabiček cigaret v denním nebo týdenním intervalu. Tím ale sobě samotnému vlastně neškodí. Očkování je mnohem horší.    

Moje dítě očkovat nenechám

Ale když by nemělo jet na lyžařský výcvik, tak svůj postoj změním. Další podivuhodná hra některých lidí. Není to z jejich strany tak nějak vypočítavost? Ať už je situace jakákoli, rozhodně se vyplatí o těchto faktech popřemýšlet.

Hlavně zdravý rozum

Ať už patříte do jakékoli skupiny, určitě se vyplatí nikomu nic nevnucovat. Každý má své vlastní přesvědčení. Pokud není vypočítavé a člověk není agresivní, je třeba mít respekt.

Zdroj info: Vlastní úvaha autora

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.