Cviky, které zlepšují sexuální prožitek u žen

Cvičení

Existují určité životní fáze, které mohou ovlivnit pevnost a zdraví vaginálního svalstva. K jeho povolování dochází s postupem věku, ale také například po porodu, který je velkou zátěží pro tuto oblast. A tak se zvyšuje riziko inkontinence u žen, stejně jako se snižuje jejich sexuální prožitek. Existují ale způsoby, jakými se dá toto odvrátit (nebo alespoň zmírnit). A to zahrnuje speciální cviky pánevní oblasti.

Cvik č. 1

Posaďte se na židli nebo lavici a položte si ruce na nohy. Záda musí být rovná. Chodidla položte na podložku asi 20 cm od sebe. Nyní stáhněte vaginální svaly a tuto svalovou kontrakci podržte na asi 10 vteřin. Uvolněte a několikrát opakujte.

Cvik č. 2

Tento cvik je velice podobný tomu předchozímu. Sedněte si ve stejné poloze a tentokráte rychle stahujte a uvolňujte pánevní (vaginální) svaly. Pro zvýšení obtížnosti můžete tento cvik doprovázet trhavým dýcháním.

Vaječníky

Foto: Pixabay

Cvik č. 3

Lehněte si na cvičící podložku na záda. Ruce natáhněte do stran a zvedněte nohy do výšky. V tuto chvíli nohy překřižte a pohybujte s nimi jako s nůžkami. Zatímco takto cvičíte, snažte se uvědomovat si svou pánevní oblasti a svalstvo, které pracuje.

Cvik č. 4

Lehněte si na záda a nohy nechte položené na podlaze. Ruce natáhněte do stran a kolena nyní pokrčte. Vložte mezi ně malý míč. Stáhněte hýždě a zvedněte pánev co nejvýše. V této poloze vydržte minimálně 10 sekund – míč vám nesmí spadnout! Poté položte zadek zase na podlahu. Opakujte desetkrát.

Cvik č. 5

Stoupněte si s rovnými zády a rozkročte nohy na šířku ramen. Nyní se spusťte do dřepu. Záda jsou i nadále rovná a také boky by měly být vyrovnané. Kolena by neměla být přímo nad chodidly, jako je tomu u pravého dřepu. V této pozici vydržte asi 20 sekund a vraťte se do výchozí polohy. Na začátek opakujte desetkrát, poté počet postupně navyšujte.

Cvik č. 6

Dřepněte si a držte ruce v bok. Stáhněte břišní i pánevní svaly a poté kývejte pánví dopředu a dozadu. Toto dělejte po dobu asi 10 sekund a poté uvolněte.

Cvik č. 7

Dřepněte si a stáhněte pánevní svaly. Dělejte krouživé pohyby, jako byste točili s obručí. Tento pohyb opakujte po dobu 30 sekund.

Zdroj: https://www.santeplusmag.com/7-exercices-pour-tonifier-le-vagin-et-augmenter-le-plaisir-sexuel-troubles-sexuels-chez-la-femme-000000028/

Foto: Pixabay