workout-ve-spolecnosti-pratel

Aby nezůstal běžecký pás doma zaházen oblečením

Fitness vyžaduje nadšení a vytrvalosť. Samozrejme, ne jednou si slíbíme, že budeme na sobě makat, získáme dokonalou postavu, nebo minimálně ztratíme pár kilogramů, ale obvykle se namísto kilogramů ztratí naše motivace. Soustředění se a motivace jsou rozhodující pro každou workout rutinu.

Aby běžecký pás nezůstal doma zaházen oblečením, nebo jak zůstat motivovaný?

Běžecký pás se v současnosti považuje za základní cvičební stroj, ale k dosažení požadovaných výsledků je třeba značné úsilí. Přinášíme vám několik tipů, které vylepší váš workout na tomto zařízení tím, že vás motivují a pomohou zaměřit se na dosažení vašeho cíle. Aby nezůstal běžecký pás doma zaházen oblečením.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

1. Cíle si stanovujte denně

Stanovení cíle je rozhodující při každém tréninku. Udržuje vás motivovaným a ambiciózním. Zvykněte si stanovit nové cíle během tréninku na běžícím pásu každý den. Variováním rychlostí a časů máte mnoho možností. Jakmile jste si ho stanovili, buďte silní, jděte na běžecký pás a snažte se dosáhnout svého cílového času nebo rychlosti. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak se udržovat aktivní a odběhnout si na běžeckém pásu stanovenou relaci.

2. Postoj k tréninku

Na konci únavného dne je to skutečně důležité. Kdykoliv si myslíte, že ztrácíte motivaci, vzpomeňte si, jak zoufale chcete získat ideální formu a hmotnost. Připomeňte svému lhostejnému a línému JA bezchybnou letní postavu a obdiv, který získá. Určitě to dokážete. Udělejte motivační skluz z mysli do svalů a během tréninku na běžícím pásu dejte do toho všechno.

3. Různé parametry

Chůze nebo běh podobným tempem a stupněm je často nuda. Ale pokud neustále měníte parametry a vzdálenosti, určitě si svůj rutinní workout užijete a pomůže vám to být neustále podněcován a nabuzený. Pohrajte si s běžícím pásem zvýšením tempa nebo změnou stupně z chůze na běh a potom na pomalý běh. Ať je to fascinující a zábavné. Hodina denně na běžícím pásu nebude nikdy pro nikoho vzrušující, ale s odhodláním a měnícím se tempem můžete dosáhnout i tento milník.

4. Zůstaňte v pohodě

Běžecký pás dostává většinu vašich svalů do pohybu a to generuje velké teplo v procesu metabolismu. Zvýšená tělesná teplota a pot mohou způsobit nedostatek zájmu a podráždění. Běžecký pás používejte ve vhodně vychlazené místnosti. Nejenže vám to umožní vychutnat si dokonalý workout, ale ovlivní to i vaši motivaci udržováním soustředění a nadšení.

5. Bavte se

Skvělým řešením vaší redukované motivace je zábava. Vytvořte si oblíbený seznam skladeb a vychutnejte si ho během tréninku na běžícím pásu. Většina nadšenců posilovny považuje hudbu za jednu z nejlepších strategií k vyvolání inspirace. Hudba dokáže změnit jakýkoli nudný tréninkový den na něco fascinující, co za tu námahu stojí.

6. Rozdělte si trénink

Rovných 30 minut na běžícím pásu zní pro většinu z nás hrozně. Ale pokud je těchto třicet minut rozdělených do 3 pořadů po 10 minutách nebo 6 pořadů po 5 minutách, zní to už mnohem lépe.

7. Necvičte sami

Přátelé dělají život nejen příjemnějším, ale jejich společnost během tréninku je i motivující. Co může být lepší než přítel vedle vás na běžícím pásu? Vynoří se nové cíle. Závoďte! Kdo dokončí první kilometr jako první, nebo kdo vydrží na běžícím pásu déle… Společnost přátel z vás dostane to nejlepší soutěživé JA a zároveň získáte tu nejlepší podporu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

8. Nové výzvy motivují

Pokuste se objevit nové limity vaší výdrže. Nedržte se běžné rutiny. Změňte cíl každý den. Stanovte vyšší cíl alespoň jednou týdně a zkuste se ho dotknout. Zlepší to vaši výdrž a udrží neustále v pohybu.

9. Hydratace je důležitá

Workout v interiéru je skvělý, protože si můžete udělat přestávku na drink. Kromě doplňování životně důležité energie to udržuje i vaši inspiraci. V určitých intervalech si dopřejte sklenici vody, energetický nápoj nebo džus. Tato nezbytná hydratace nedovolí tělu ztratit potřebné minerály a nebudete se cítit unavení a líní.

10. Nedívejte se na konzoli

Když běžíte, je skutečně frustrující vidět, že hodinky tikají příliš pomalu. Jednoduše zakryjte konzolu, poslouchejte svou oblíbenou hudbu a ani se nenadějete, už jste na konci. Nesledujte čas a užijte si svůj workout a prostředí. Je to naprosto fantastický trik, který vás udrží motivované.

11. Nalézt ideál

Je to podobné, jak si stanovit cíl, jen trochu trvalejší povahy. Vyhledejte si své ideály ve světě fitness. Může to být kdokoliv, od vašeho osobního trenéra z posilovny až po Arnolda Schwarzeneggera. Věřte, že jsou to lidé jako vy a i vy můžete dosáhnout jejich fyzickou dokonalost. To vás udrží soustředěných a odhodlaných.

12. Vyzbrojte se

Stejně jako při běhu venku, musíte mít správné vybavení a oblečení, aby byl váš workout účinný a bezpečný. V první řadě se ujistěte, že máte dobře padnoucí tričko a šortky. Pokud dáváte přednost teplákům, žádný problém; jen se ujistěte, že nejsou příliš pytlovité. Musíte mít i pár běžecké obuvi, která vám dokonale sedne. Kromě toho se ujistěte, že máte vždy po ruce studenou vodu, nebo preferovaný nápoj, pokud možno v snadno použitelné láhvi. Užitečný by byl také suchý ručník. Váš vlastní hudební zdroj nebo kniha jsou volitelné.

Workout vyžaduje nadšení a inspiraci. Každý sní o dokonalém těle, ale jen málokdo dokáže dosáhnout svůj sen. Nič není nemožné, ale potřebujete motivaci a povzbuzení. S výše uvedenými tipy bude jinak nudná půlhodina na běžeckém trenažéru úžasná a zábavná. Pokud ještě stále nejste zcela přesvědčeni, níže najdete krátký souhrn benefitů, které vám běžecký pás nabízí a proto je škoda používat jej jako stojan na odkládání šatstva.

Jaké výhody nabízí běžecký pás v porovnání s během pod širým nebem?

  • bezpečnost – běh v interiéru je mnohem bezpečnější
  • pohodlí – na běžícím pásu můžete běžet kdykoliv během dne nebo noci a za jakýchkoliv povětrnostních podmínek, dokonce můžete běhat v pyžamu nebo spodním prádle, pokud tak právě chcete!
  • začátečníci – pro začátečníky to je skvělý způsob, jak si zvyknout na rutinu běhu, protože můžete nastavovat tempo i vzdálenost a můžete je bezpečně zvyšovat
  • menší riziko zranění – pokud spadnete, bude to s největší pravděpodobností na podlahu, jediná věc, která se zraní, je vaše hrdost!
  • měkčí povrch – pás běžeckého trenažéru je tlumičem nárazů; To znamená, že když vaše noha dopadne, šok z nárazu absorbuje podložka a ne vaše tělo, jak se to děje při běhu venku. Tímto se z vašich nohou a kloubů uvolní tlak a následně hrozí menší riziko zranění. Pravděpodobnost zranění, jako je běžecké koleno, bolestivý syndrom holenní kosti a plantární fasciitida, se na běžícím pásu zmenšuje.
  • více kontroly – všechny ty blikající světla a časovače pomáhají mít váš trénink pod kontrolou. Pokud tedy pracujete na zvyšování rychlosti, můžete to udělat mnohem efektivněji vytvořením vlastního workout programu a jeho použitím na běžícím pásu, abyste dosáhli svého cíle. Pokud běžíte jen kvůli hubnutí, můžete pouze sledovat svůj trénink pomocí počítadla kalorií, pokud se učíte běhat na dlouhé tratě mnohem přesněji se to dá sledovat na běžícím pásu.
  • rychlejší hubnutí – jednou z nazrejmejších výhod používání běžeckého pásu je to, že vám pomáhá zhubnout. Jen 20 minut běhu při 10 km / h spálí 229 kalorií. A pokud to dokážete zvládnout rychlostí 12 km / h, spálíte téměř 300 kalorií. Pokud zkombinujete svůj workout se zdravým způsobem stravování, své cíle v oblasti hubnutí dosáhnete neuvěřitelně rychle. Ještě více kalorií můžete spálit dodržováním zásad HIIT tréninku nebo pomocí sklonu stroje. S HIIT můžete střídat opakující se cykly pomalého / mírného tempa, po kterých následuje mnohem rychlejší, ale kratší interval.

V tomto článku byly použity zdroje i z těchto webů:

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *