7 faktů o kvalitním spánku

Spánek

Dostatek kvalitního spánku je pro každého s nás nesmírně důležitý. Pokud jej člověk nemá, bývá nevrlý a situace může vést až k psychickým problémům. Pokud vás při spánku něco ruší, je to bezesporu neskutečně nepříjemné. My se v následujících řádcích podrobně podíváme na celkem 7 faktů, které s kvalitním spánkem přímo souvisejí.

Kvalitní postel jako základ

První nesmírně důležitý aspekt. Ideální jsou bytelné a pevné postele z masivního dřeva. Ty dokážou vydržet velmi dlouhou dobu a nijak nevržou ani neskřípou. Klasiku představuje zejména postel z masivu o velikosti 140 x 200 cm. Volit je možné ale jakékoli jiné rozměry. Záleží na každém z nás.

Rošt? Ideálně lamelový

Výbornou volbu představuje pevný dřevěný lamelový rošt. Vyznačuje se především maximální prodyšností. Matrace prostě dýchá, což je pro ni bezesporu optimální.

Matraci vybírejte tak, aby se přizpůsobila vašemu tělu

V každém případě. Na trhu existuje spousta variací matrací. Hodně oblíbené jsou zejména ty zdravotní. K dispozici jsou ale třeba taštičkové, pěnové nebo z kokosového vlákna a mnohé jiné.

SpánekFoto: Pixabay

Dostatek čerstvého vzduchu

Větráte opravdu pravidelně a vydatně? Pokud ano, nejspíše se vám v ložnici spí maximálně pohodlně. Ideální je krátké větrání v ranních hodinách nebo večer před spánkem.

Ložní povlečení potěší oko i tělo

Velmi důležitou roli hraje také ložní povlečení. Stylové a měkké prostěradlo spolu s kvalitní přikrývkou rozhodně stojí za to. Moderní a oblíbené jsou ale také třeba polštáře pro zamilované.

Orientace ložnice

Určitě není od věci zaměřit se také na to, kde je v dané interiéru ložnice umístěna. Rozhodně optimální není východ ani západ.

Atmosféra v ložnici

Začít můžeme klidně samotnou výmalbou. Volit je vhodné spíše teplé barevné odstíny, jež ložnici sluší a dokážou vykouzlit tu správnou atmosféru se vším všudy.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.