Běžecká obuv

6 tipů pro výběr běžeckých bot

Jednou z nejoblíbenějších a nejfrekventovanějších aktivit mnohých z nás je bezesporu běh. Ano, vyrazit třeba do přírody můžete bez větších problémů kdykoli.  Nadýcháte se čerstvého vzduchu, a ještě navíc pro sebe něco uděláte. Pokud ovšem vyběhnete v nějakých těžkých botách a ne příliš optimálních oděvech, se zlou se potážete. Proto je zapotřebí soustředit se především na nákup správných bot. My nabízíme 7 tipů, jež vám s tímto často zdlouhavým procesem pomohou.

Běžecká obuvZdroj obrázku: mujbeh.cz

Na nákup máte čas

Nikdy s výběrem správných běžeckých bot nespěchejte. Nakupovat je v rámci třeba polední pauzy je nesmysl. Nevhodně vybrané boty by se staly spíše vaší překážkou než čímkoli jiným prospěšným.

Dobrá rada nad zlato

Chodí běhat někteří vaši známí? Pokud ano, pak neváhejte a zeptejte se na jejich zkušenosti. Jestliže již běhají nějaký ten pátek zcela jistě vám ochotně poskytnout pár dobře mířených rad.

Došlap jako do peřin

Chodidlo musí mít maximální možný komfort. Důležité je jeho prokrvení a také absence jakékoli deformace klenby. Počítejte s tím, že ženy mají vcelku úzkou patu a širokou přední část šlapky. Muži jsou na tom obráceně.

Běžecká obuvZdroj obrázku: mujbeh.cz

Na designu záleží

I běžecké boty se vyplatí vybírat veškerými svými smysly. Jen tak si totiž nakonec zvolíte takový model, který vám bude plně vyhovovat. Boty musí k oblečení ladit i při tak zdánlivě banální činnost, jako je běh.

Pozor na přespřílišnou chválu

Někteří prodejci jsou zvyklí své zboží vychvalovat doslova do nebes. Na to si dejte velký pozor. Boty mohou mít sebevíce funkcí. Jestliže se v nich vy samotní nebudete cítit pohodlně, pak je neberte!

Finanční vykrvácení není nezbytné

Myslete na to, že dobré dámské i pánské boty na běh jsou dražší. Zruinovat vás ale rozhodně nemusí. Stačí si pouze vybrat ten správný eshop, v němž si nakoupíte pohodlně, a ještě navíc za solidní ceny. Naším tipem je internetový obchod www.mujbeh.cz.

Zdroj náhledového obrázku: mujbeh.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *