Legíny

Jak vybírat legíny

Termín legíny je známý snad každé ženě, a mnohdy dokonce i většina mužů. Ano, jedná se o kalhoty, jež se nachází v šatníku skoro každé slečny, dámy i paní. Legíny patří mezi oděvy mající spousty svých příznivců i odpůrců. U nás je nosí samozřejmě převážně ženy, nicméně najdou se také pánové, kteří si je vezmou na sebe. Nejčastěji je mají lidé na sobě při pohybových aktivitách v tělocvičně, na kole anebo jen tak venku při běhu. Rozhodně tomu tak být ale nemusí.

LegínyZdroj obrázku: novodonia.cz

Kdysi je nosili běžně i pánové…

Jak již bylo vzpomenuto, legíny jsou ryze dámskou záležitostí. V minulosti je na sobě ale měli tradičně i pánové. V dobách minulých byly specifické v tom, že se nosily s oddělenými částmi. Pro každou nohu byla jedna. Dějiny tohoto typu oblečení sahají až do středověku. Na ženách se legíny začaly objevovat až v 19. století. Nosily se pod krinolínami. Dnes se ale mohou klidně vystavit na obdiv, jelikož ještě více zvýrazní svůdné ženské křivky.

Skvělé materiály

Současné modely legín se vyznačují především tím, že jejich základem jsou spolehlivé materiály. Nejčastěji se jedná především o bavlnu, nylon a také lykru. Nezřídka se využívají také umělá vlákna schopná dodat těmto oděvům punc originality. Luxusní variace z vlny a hedvábí také stojí za zmínku.

LegínyZdroj obrázku: novodonia.cz

Rozmanité barvy a střihy

Legíny patří mezi oděvy, jež se vyznačují maximální variabilitou střihů a barev. Co se týká střihů, hodně oblíbená jsou hladká provedení. Výborné jsou třeba tregíny nápadně podobné klasickým kalhotám. Legíny nápadně připomínající džíny se nazývají džegíny. Jsou ale mnohem pohodlnější než kalhoty z rifloviny. Barevné spektrum je takřka nekonečné. Není problém volit pastelové barvy anebo i jemné odstíny. Přesvědčit se můžete sami třeba na Novodia.cz.

Zdroj náhledového obrázku: novodonia.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *