WC

Jak poznat zánět močových cest

Nepříjemné problémy s močovými cestami mohou předznamenávat větší potíže. Nabídneme vám některé hlavní příznaky zánětu močových cest. Tyto příznaky by neměli být podceňovány. Spíše byste je měli ihned řešit se svým lékařem, popřípadě specialistou – urologem.

Neustálá potřeba na WC

Pořád se vám chce na záchod, i když jste již několikrát byl a váš pitný režim tomu neodpovídá? Jedním z řešení této rovnice může být právě zánět močových cest. Jedním z charakteristických a prvotních příznaků bývá právě neustálá potřeba vylučovat. D8lším typickým znakem je produkce jen mála moči. Je však pravdou, že četnost a míra močení je u každého individuální. Proto je vhodné kontrolovat váš stav podle vašich zažitých zkušeností. Pokud se míra vašeho močení a četnost vymyká vašemu normálu – je třeba s tím něco udělat.

Nepříjemné pocity při močení

Další jasný signál – jdi k doktorovi! Při močení, které může být častější, můžete pociťovat určité pálení. Někdy až řezavé pocity. Je to způsobeno oním zánětem močových cest. Někdy se to však nemusí týkat jen toho. Může to být příznak některé ze sexuálně přenosných chorob. Například k takovým stavům a pocitům dochází při nákaze kapavkou či chlamydií. Dále to může být projevem vaginálního podráždění. Pokud však jsou problémy způsobené právě zánětem, můžete prožívat také ono řezání a pálení při domočování a krátce po ukončení návštěvy toalety.

Krev v moči

Jeden z největších strašáků – krvavá moč. Leckoho opravdu vyděsí. Může se jednat o narůžovělou, krvavou nebo výrazně hnědou tekutinu. Pokud jde však o zbarvení moči, které je způsobeno zánětem močových cest. Netřeba se bát. Jde o typických a charakteristický projev tohoto onemocnění. Nebezpečné na tom je to, že krvavá moč může mít i jiné příčiny. Tou lepší je konzumace červené řepy. Těmi horšími mohou být například ledvinové kameny nebo rakovina močového měchýře. Proto je důležité ihned navštívit kompetentního lékaře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *