Kouření

5 tipů, jak postupně skončit s kouřením

Kouření patří mezi zlozvyky, které přecházejí v závislost, jíž se neskutečně složitě zbavuje. Přesto je možné najít hned několik metod, jež více či méně fungují. My se v následujících řádcích na 5 z nich zaměříme mnohem podrobněji. Třeba i vám může některá vyhovovat a s cigaretami nadobro skončíte.

1. Přírodní extrakty

Jako u spousty jiných neduhů si člověk chce prvně pomoct různými čistě přírodními způsoby. Jednat se může o babské rady, ale i o skutečně fungující záležitosti. Do receptů se nejčastěji dostávají různé tradiční rostliny našich luk a zahrádek. Jmenovat bychom mohli pampelišku, kopřivu, oves nebo třezalku. Někteří lidé také zkoušejí kouřit třeba rozmarýn či ženšen. Mnohdy se jedná ale spíše o pobavení a efekt je minimální.

2. Nikotinové náplasti

Jestliže hledáte rychle použitelnou, leč ne příliš ekonomickou cestu, vsaďte na nikotinovou náplast. Ta dokáže snížit onu fyzickou podobu závislosti na nikotinu. Ne každému se ovšem hodí. Vždyť místo, kde je aplikována, se neopálí na sluníčku. Navíc je nutné tuto náplast nosit po dobu minimálně 4 měsíců.

3. Nikotinové žvýkačky

Pokud jste zvyklí žvýkat, pak se vám jistě bude hodit žvýkačka obsahující nikotin. Ten je postupně do těla dodáván bez dehtu a jiných škodlivin. Dostavit se ale mohou vedlejší účinky. Typické jsou především nevolnosti, bolesti hlavy a potíže s trávením.

4. Elektronické cigarety

Říkáte si, že každé kouření je škodlivé? Ano, nicméně v případě elektronické cigarety jde o mnohem nižší zátěž pro lidský organismus. Fakticky totiž kouřící člověk nevdechuje žádný dehet. Navíc neobtěžuje své okolí nesnesitelným a zdraví ohrožujícím kouřem. I finančně vyjdou elektronické cigarety či e-Gripy levněji než ty standardní.

5. Léky proti stresu

Medikamenty určené proti chuti na cigarety přímo neexistují, nicméně na trhu lze sehnat spousty pilulek a roztoků, které dokážou do jisté míry eliminovat stres. Přesto ovšem nejde o dlouhodobé a efektivní řešení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *