Vlasy

5 kroků k silným vlasům

To, jak budou vaše vlasy vypadat, je do určité míry dáno genetikou. Na druhou stranu si ale za spoustu problémů můžeme sami, a to přehnanou péčí o vlasy nebo nevhodně zvolenými kosmetickými produkty. Kosmetika pro vlasy musí obsahovat důležité vitamíny a spoustu živin. Jak se tedy o své vlasy starat správně, abyste dosáhli jejich co možná nejvyšší kvality?

Vhodná kosmetika

V první řadě je důležité vědět, jaký typ vlasů máte. Protože každý typ vyžaduje trochu jinou péči. Tenké vlasy vyžadují produkty, které zvětšují objem. Vlasy mohou být ale také matné, suché, husté nebo mastné. Péče o vlasy začíná mytím vlasů šamponem. Ten by měl být zvolen přesně podle vašich potřeb. Po opláchnutí šamponu je na řadě kondicionér. Jednou za týden můžete pro své vlasy připravit speciální masku a jednou za měsíc se vrhněte na peeling hlavy. Díky peelingu budou vaše vlasy připravené na příjem živin ze šamponů, kondicionéru a masek.

Tip na domácí masku:

  • Droždí a jogurt: smíchejte 150 g bílého jogurtu a balení sušeného droždí. Aplikujte na vlasy a nechte 15 minut působit. Poté opláchněte.
  • Vaječné žloutky: smíchejte vaječný žloutek, olivový olej a banán.

Sušení vlasů

Foto: Pixabay

Aplikace kosmetiky

Vlasy bychom si měli mýt tak často, jak je potřeba. Odborníci určují jako vhodný termín jednou za dva dny, ale záleží na kvalitě a hustotě vašich vlasů. Důležité je také sledovat, jak se kosmetika na vlasy aplikuje a jak dlouho by měla být na vlasech. Tyto údaje najdete u komerčních produktů na obalech. Pokud přípravek nenecháme působit tak dlouho, jak je potřeba, nebude plně účinný, protože všechny důležité látky se nestihnou vstřebat.

  • Šampon nanášejte do rukou, nikoli přímo na vlasy, protože pak nevidíte, kolik šamponu jste aplikovali. Mírně ho nařeďte s vodou a vmasírujte do vlasů (nevtírejte!). Nechte chvíli působit. Opláchněte.
  • Stejným způsobem nanášíme kondicionér i masku.

Kadeřnické doplňky

Kvalita vlasů je závislá také na hřebenech a kartáčích, které pravidelně používáte. Měly by být vyrobeny z přírodních materiálů a taktéž by měly být přizpůsobeny typu vašich vlasů (jinak je zbytečně vytrhávají či poškozují). Pro rozčesávání se hodí hřeben s širokými zuby, pro natáčení vln je vhodný kulatý kartáč. Stříhání vlasů provádíme pouze s ostrými nůžkami.

Bezpečný styling

Vyhněte se sušení horkým vzduchem – vhodnějším způsobem je nechat vlasy volně uschnout nebo použít studený fén. Žehličky, kulmy na vlasy či různé vysoušecí kartáče fungují také na principu nadměrného vysušování vlasů. Můžete zkusit použití speciálních přípravků, které se používají před žehlením vlasů.

Posílení vlasů

Ke krásnému vzhledu vašich vlasů přispěje také kadeřník, proto se vyplatí do jeho služeb investovat. Kadeřník pro vás může nabídnout speciální kúru na vlasy. Také vám může poradit, jak vlasy zpevnit.

Zdroj: https://www.rodzinazdrowia.pl/mocne-wlosy-w-5-krokach2

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *