4 potraviny, které nabízejí pomoc proti Parkinsonově chorobě — A naopak ty, které ji zhoršují

Parkinsonova choroba

Parkinsonova nemoc je jednou z nejzrádnějších neurologických nemocí s celosvětovou převahou. Podle NHS mají u této nemoci místo tři příznaky, které nejsou nijak okouzlující — třes, pomalé pohyby, bolest, ale také nesoustředěnost a potíže s artikulací.

Šokující je, že existuje řada dalších indikací, které mohou být u každého různorodé. Tyto zmíněné jsou nejčastější. V každém případě si jedinci, u nichž byla tato nemoc analyzována, mohou pomoci solidním způsobem života a správnou výživou. Tímto způsobem mohou udržet infekci pod kontrolou tak dlouho, jak je to jen možné, nebo dokonce předejít rozvoji nemoci.

Čekanka — prvotřídní zelenina

Čekanka obsahuje vlákninu, má detoxikační vlastnosti, ničí volné radikály v těle, zbavuje se převažujících kovů a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Existuje i salátová čekanka, která obsahuje kyselinu listovou a vitamin B1. V případě, že nemůžete sehnat čekanku, určitě si dopřejte zelenou zeleninu.

Boby, zdaleka nejúčinnější proti nemoci

Nejúspěšnějším lékem na Parkinsonovu chorobu je aminokyselina zvaná levodopa. Boby mají vysoký obsah vitaminu C a E, draslíku a vlákniny a levodopu. Jedná se o chemické látky, které tělo využívá k tvorbě dopaminu. Boby mohou nabídnout pomoc jedincům s Parkinsonovou infekcí, ale je důležité, aby je nevyužívali jako alternativu. Účinek bobů při léčbě Parkinsonovy nemoci nebyla dobře prozkoumána.

Kurkuma — báječné koření

Kurkuma je navíc známá jako indický šafrán. Dokáže podpořit mozkové funkce, působí protizánětlivě a má příznivý vliv na nervové buňky. Ale to není všechno, dokáže dekontaminovat krev, působí jako antivirový, antimikrobiální látka, a co je nejdůležitější? Potlačuje rozvoj stařecké demence a Parkinsona.

Pijte více vody

Samozřejmě, že i bez této nemoci byste si měli užívat dostatek vody, ale s tímto obávaným strašákem byste měli dodržovat vhodný pitný režim a pít alespoň šest až osm sklenic vody denně. Urychluje vstřebávání léků, působí jako prevence proti zácpě a podporuje čištění močových cest.

Voda
Foto: Pixabay

Ujistěte se, že máte dostatek vitaminu D

Lidé, kteří si v létě udržují vzdálenost od slunce nebo používají opalovací krém, by měli užívat tablety s vitaminem D. Pokud patříte k lidem, kteří si nepotřebují kupovat průmyslově vyráběné doplňky, zařaďte do svého jídla tučné ryby, vejce a mléčné výrobky.

Dávejte si pozor na potraviny, které infekci zhoršují

  • Rafinované položky — rafinovaný cukr, mouka a tuky, které jsou zbaveny nutrientů a probiotické vlákniny
  • Průmyslově zpracovávané položky — konzervované potraviny, polévky, hotová jídla a další
  • Chemické látky — emulgátory, zahušťovadla, umělá barviva a aditiva

Různá degenerativní onemocnění, jako je Parkinsonova choroba, jsou úzce spojena s glyfosátem — herbicidem.

Zdroje info: nasezdravi.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay