4 důvody, kvůli kterým ženy vypadají starší. Chybou je skrývání krku i špatně poskládané oblečení

Zima

4 důvody, kvůli kterým ženy vypadají starší. Chybou je skrývání krku i špatně poskládané oblečení. Pokud jste ve zralém věku, možná se už nemůžete pochlubit dokonalou postavou. To však vůbec nevadí, vhodně zvolený outfit si s tím poradí.

Skrýváte krk

Přestože krk je partií, která dokáže prozradit vyšší věk, neměly byste ho vždy zakrývat. Především těsnější roláky a tlusté svetry mohou vytvořit efekt odulejšího obličeje a ještě více zvýraznit případný podbradek. Dobrou volbou pro starší ženy je výstřih do V. Ten opticky prodlužuje horní část těla a odvede pozornost i od nedokonalostí na vašem krku.

Nosíte věci, které vyšly z módy

Není potřeba mít šatník podle posledních trendů, některé vzory a střihy však už mají svou slávu za sebou. A to především pokud jde o oblíbené leopardí vzory. Zrovna u těch totiž platí, že vám přidají několik let navíc. Pokud se jich nechcete vzdát, noste je jen v podobě drobnějších doplňků. Naopak některé vzory nestárnou a vrací se do módy neustále. A tak si můžete klidně dovolit šaty s drobnými bílými puntíky, které jsou sice retro, ale dokážou dodat na mladistvosti.

Žena

Foto: Pixabay

Schováváte kila do volného oblečení

Pokud máte nějaké to kilo navíc a snažíte se ho zamaskovat volným oblečením, spíše si uškodíte. Postava ve volném oblečení vypadá bez tvaru a rozhodně vás neučiní štíhlejší. Jednoduchá drobnost dokáže takový outfit úplně proměnit. Na delší volnou halenku si nikdy nezapomeňte vzít úzký pásek. Ten zvýrazní váš pas a opticky vám ubere několik kil. Celý beztvarý outfit se tímto jednoduchým způsobem rozbije, a ještě mu dodáte na eleganci.

Kombinujete oblečení v jedné barvě

Nosíte-li saka, přehozy, tenké bundičky nebo lehké rozepnuté svetry, vždy se snažte, aby s tričkem nebo halenkou vytvářely kontrastní barvu. Pokud si dáte na světlou halenku světlé sako, bude váš outfit působit monotónně a sebere vám i barvu z tváří. Mnohem lepší je mít v oblasti dekoltu dvě kontrastní barvy. Ty zaručí, že budete opticky vypadat štíhlejší, mladší a jako podle poslední módy. Vyzkoušet můžete třeba kombinaci černé halenky se světlounce modrým sakem.

Nosíte široké kalhoty

Široké kalhoty sluší jen opravdu štíhlým ženám. Pokud se jimi snažíte zakrýt kila navíc, nepodaří se vám to. Naopak, užší kalhoty opticky prodlouží vaši postavu, takže vám nějaké to kilo uberou a zároveň působí na zralých dámách mnohem elegantněji a mladistvěji. Nezapomeňte si k nim vzít halenku nebo svetřík s výstřihem do V. Uvidíte, jak vás tato kombinace opticky zeštíhlí.

 

Zdroj: https://twice.hu/eletmod/10-gyakori-stilushiba-amitol-a-nok-sokkal-idosebbnek-tunnek,

https://www.novinky.cz/clanek/zena-styl-kazdodenni-navyky-kvuli-kterym-vypadame-starsi-40009397

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.