zelený čaj

3 tipy na zázraky přírodní medicíny

Příroda je mocnou čarodějkou a mnohdy dokáže lidskému zdraví pomoct mnohem efektivněji než je tomu u uměle vytvořených preparátů. Přirozená medicína ostatně vychází vyloženě z přírodních produktů. Podívejme se tedy na tři základní možnosti využití plodin, které budou mít zaručeně pozitivní vliv na vaše zdraví. Pro všechny alternativy přitom nemusíte chodit nikam do specializovaných prodejen…

Fenykl jako lék na nachlazení i trávení

Jednou tradičních plodin, které se pěstovaly již ve starověku, je fenykl. První zmínky o něm ostatně směřují do starověké Číny, Orientu a oblasti středomořských států. Tato kouzelná rostlina již tehdy dokázala pomoct při nejrůznějších obtížích. Nejčastěji se i dnes využívá k uvolnění hladkých svalů v trávicím traktu. Pokud má ostatně malé dítě problémy s plynatostí, pak je fenykl ideální volbou. Pomáhá ale i při překyselení žaludku a má skvělé účinky i při uvolnění dýchacích cest při nachlazení.

Zelený čaj opravdu pomáhá

Mnozí lidé dnes považují zelený čaj za jakýsi mýtus a jeho účinky podceňují. Je to škoda, jelikož se při jeho využití třeba pohodlně hubne. Dokáže totiž urychlit metabolismu. Tím pádem dochází k mnohem rychlejšímu spalování tuků. Jinak jsou u něj ale prokázány i protirakovinné účinky. V létě navíc dokáže naprosto skvěle ochladit a v zimě naopak efektivně zahřát.

Známé i neznámé psyllium

Dalším tradiční látkou pomáhající lidskému zdraví je psyllium. Běžně se získává z rostliny jitrocele indického, který roste například v Iráku, Austrálii nebi Pakistánu. Ostatně ve staré indické medicíně existuje již 2000 let. Jedná se v podstatě o přírodní rozpustnou vlákninu, jež je pro lidské tělo vynikajícím zdrojem energie. Funguje podobně jako probiotika a dokáže ulevit nejen žaludku, ale i ostatním vnitřním orgánům.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *