JENOPTIK DIGITAL CAMERA

Hubněte a vyvarujte se jo-jo efektu

Pro každého člověka, který chce hubnout, je velmi důležité, aby se vyhnul takzvanému jo- jo efektu. Ten spočívá v opětovném rychlém získání kilogramů navíc po ukončení dietního cyklu. Skutečnost je taková, že v drtivé většině případů k této nepříjemné tečce za úspěšnou dietou dochází. Když ovšem budete hubnout v tom smyslu, že se dieta v podstatě stane vaším životním stylem a vy budete jíst potraviny, které nepovedou k dalšímu tloustnutí, pak máte vyhráno. Jak na to? To se dozvíte v následujících řádcích.

Komplexní nutriční typologie jako klíč k úspěchu

Velmi zajímavou a především účinnou možnost efektivního zhubnutí představuje komplexní nutriční typologie. Jedná se o metodu, kterou vymysleli čeští odborníci na zdravou výživu. U každého člověka je určen individuálně typ jeho metabolismu a na základě toho pak dochází ke stanovení jídelníčku. Hubnoucí plná zahrnuje vytvoření seznamu potravin, které se podílejí efektivně na spalování tuků. Jedná se o možnost efektivní ztráty přebytečných kilogramů pro lidi, kteří se potřebují zbavit velkého množství tuku, ale i pro ty, kteří chtějí pouze kosmeticky upravit svou postavu.

Metabolické typy prozradí mnohé

Zjištění vlastního metabolismu je velmi efektivní. Na základě dotazníku stanoveného výživovým poradcem dojde ke stanovení vašeho metabolického typu. Hlavně díky němu bude pak zdravé hubnutí realitou. Existují celkem tři základní typy metabolismu, a to smíšený, sacharidový a proteinový. Každý je ryze specifický a vyžaduje si individuální přístup a přísun konkrétních vhodných potravin.

Cvičení není nezbytné

U většiny dietních programů je nutné pravidelné cvičení. Komplexní nutriční typologie jej vyloženě nevyžaduje. Tento fakt je vynikající pro ty, kdo zrovna neholdují většímu množství pohybu. Stačí tedy pouze dodržovat stanovený jídelníček a není třeba se bát toho, že by se jo-jo efekt vrátil.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *