3 aplikace, díky kterým se dostanete na léto do formy

Aplikace cvičení

Pohyb je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Ne vždy je však snadné najít motivaci k pravidelnému cvičení. Naštěstí, moderní technologie nabízejí různé nástroje, které zvýší naši motivaci a zlepší efektivitu tréninků. Vybrali jsme pro vás tři aplikace, které vám pomůžou dosáhnout vysněného cíle.

1.   Sworkit

Jednoduchou a přehlednou aplikací na cvičení je Sworkit. Svým uživatelům nabízí nejrůznější tréninkové plány. Není zdarma, ale díky předplatnému s ní můžete trénovat kdekoli a kdykoli. Je dostupná pro iOS i Android.

Hned po vytvoření konta si vyberete cíl, kterého byste rádi dosáhli. Může se jednat o snížení hmotnosti, lepší výsledky při cvičení nebo budování svalů. Dále si vybíráte ze čtyř typů aktivit – kardio, strečink, jóga či silový trénink. Zvolte si jednu z nich a následně si vyberte, pokud potřebujete, určitou partii těla, na kterou se chcete při cvičení zaměřit.

Aplikace vám umožňuje vytvářet si vlastní tréninky, vybrat si délku cvičení a sledovat svůj pokrok. A vůbec se nemusíte bát, že budete nějaký cvik dělat špatně. V aplikaci totiž najdete videa trenérů, kteří vám ukážou správnou techniku cvikůsprávnou techniku cviků.

Při cvičení se smartphonem buďte ale ve střehu. Můžete na něj snadno skočit nebo pustit činku. Právě kvůli takovým situacím si pořiďte kvalitní kryty na mobilpořiďte kvalitní kryty na mobil, které vaše zařízení ochrání.

2.   Nike Training Club

Jednou z nejlepších aplikací na trhu je Nike Training Club. Její používání je zdarma a můžete si ji stáhnout na iOS i Android zařízení. Svým uživatelům nabízí různé tréninkové programy a videa od profesionálních trenérů. Využívat ji můžou začátečníci i pokročilí, protože všechny tréninky jsou přizpůsobeny vašim fyzickým schopnostemfyzickým schopnostem.

Délka programů je přibližně 4 až 6 týdnů a jedno cvičení trvá 15 až 45 minut. Vyberte si kardio, silové tréninky nebo jógu, sledujte svůj pokrok, soutěžte se svými přáteli a sbírejte virtuální odznaky. A pokud často běháte, stáhněte si k ní také Nike Run Club.

Aplikace cvičení

Foto: Pexels

3.   Madbarz

Madbarz se specializuje na cvičení s vlastní vahou. Aplikace je zdarma dostupná pro iOS i Android. Svým uživatelům umožňuje cvičit bez jakýchkoli přístrojů nebo posilovacích doplňků. Nejvhodnější je pro začátečníky, kteří se chtějí dostat do formy.

Vytvoříte si konto, vyplníte svůj věk, váhu a cíl, kterého chcete dosáhnout. Na základě těchto informací vám bude doporučen vhodný tréninkový plán. Za všechny odcvičené tréninky získáváte body a díky nim postupujete o level výš.

Aplikace má také svůj vlastní web, na kterém najdete všechna cvičení. To je výhodou hlavně pro ty uživatele, kteří preferují cvičení při větším displeji.

Zdroje info: Autor, everydayhealth.com, ahealthiermichigan.org

Náhledové foto: Pexels

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.