Zřídit firemní fitness rozhodně není špatný nápad

Domácí posilovna

Pravidelné cvičení prospívá jak fyzickému, tak i duševnímu zdraví. Kdo se celé dny příliš nehýbe a sedí neustále u počítače, ten se pravděpodobně dříve či později dočká zdravotních potíží.

Nejde o nic dobrého jak pro daného jedince, tak ani pro firmu, ve které je zaměstnán. Proto dnes hodně společností investuje své peníze i do firemního fitness.

Boj proti obezitě

V současné době na západě panují dvě pandemie. Za jednu může Covid, za tu druhou si pak můžeme my sami. Jedná se totiž o epidemii obezity, za kterou rozhodně nemůže genetika, jak se mnozí utěšují, ale stojí za ní špatný životní styl.

Konzumace sladkých a tučných potravin kombinovaná s nedostatkem správného pohybu skutečně nikoho do formy nedostane a ten pak nabírá na váze. Pár kilo navíc nic není, nicméně jakmile se člověk dostane až do fáze vysoké nadváhy či dokonce obezity, většinou ho začnou sužovat i různé zdravotní potíže.

Nejprve jsou drobné, ale s postupem času se mohou vyvinout v něco mnohem horšího. Nejde pro žádného zaměstnavatele o nic pozitivního, jelikož ten z logiky věci chce, aby byli jeho zaměstnanci fit a chodili do práce. Z toho důvodu rostou firemní fitness centra jako houby po dešti.

Lákadlo

Mít fitness centrum v práci je pro mnoho potenciálních zaměstnanců velikým lákadlem, jelikož nemusí vážit cestu do posilovny, která se může nacházet třeba na druhé straně města.

V současné době, kdy je v mnoha odvětvích velký nedostatek pracovníků, se jedná o vějičku, která může přilákat spoustu zájemců. Aby se však jednalo o dostatečně kvalitní lákadlo, není možné na vybavení posilovny šetřit.

Odpovídající stroje

Aby firemní posilovna pro zaměstnance poskytovala dostatečně kvalitní zázemí, je nezbytné nakupovat u vhodných dodavatelů, třeba jako je společnost Grünsport. Posilovací stroje Grünsport patří mezi špičku, a to samé platí i pro vybavení vhodné pro aerobní cvičení. Jejich nabídku je možné detailněji prozkoumat na stránkách www.grunsport.cz.

Náhledové foto: Grunsport

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.