Kaloba: Jihofrická pelargónie je přírodní prostředek na léčbu nachlazení a kašle

S příchodem podzimu se obvykle zvedne vlna nachlazení, které potrápí děti i dospělé a někdy se i opakované vrací. Jestliže hledáte přírodní léčbu na potíže s nachlazením spojené, můžete vyzkoušet extrakt z africké pelargónie. Co o ní ještě nevíte?

Tajemný nápoj umckaloabo

Africká pelargonie volně v přírodě roste pouze na území jižní Afriky. Je to trvalka, která ke svému životu potřebuje, aby teplota neklesla pod 5 °C. Vyžaduje prosluněné a chráněné místo. O jejích léčivých účincích věděli již domorodí Afričané, a také ji k léčba nachlazení a kašle a nemocí průdušek využívali. Před více než sto lety se jim podařilo z tuberkulózy vyléčit jistého anglického gentlemana – Charlese Henry Stevense, který na doporučení lékařů do jižní Afriky vycestoval si nemoc léčit. Místní šaman nabídl Stevensovi nápoj, který ho měl zbavit potíží. Jednalo se o odvar z kořene africké pelargonie (Pelargonium sidoides) se zulským názvem „umckaloabo“. Stevens ho užíval denně po dobu čtyř měsíců a světe div – vyléčil se z pokročilého stádia tuberkulózy.

Foto: Pixabay

Znovuobjevení léčivých účinků jihoafrické pelargónie

O nový lék se brzy začaly zajímat vědecké kruhy, ale postupem času jejich zájem upadal do zapomnění. A to až do 70. let minulého století, kdy došlo k jeho znovuobjevení. Jihoafrická pelargónie se začala pro farmaceutické účely pěstovat na plantážích. Sklízí se jednou za tři roky, a to z prostého důvodu. Teprve ve tříleté rostlině je největší obsah léčivých látek.

Rostlinné kapky vhodné i pro malé děti

Extrakt z Jihoafrické pelargónie EPs 7630 se prodává pod různými názvy – u nás v České republice jako rostlinný lék Kaloba ve formě kapek vhodných pro děti od 1 roku a pro dospělé. Používá se pro léčbu akutního onemocnění dýchacích cest, které nevyžaduje antibiotika. Kaloba pomáhá odstranit hlen z dýchacích cest a ulevuje od příznaků nemoci, jako jsou rýma a kašel.

Zdroj info: wikipedie.cz, https://www.kaloba.cz/#kaloba-pomaha

Náhledové foto: Pixabay

Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.