Zpomalte stárnutí potravinami! Jídelníček pro mladší vzhled

Stárnutí

Zpomalte stárnutí prostřednictvím své stravy. Pro kůži, která je největším orgánem lidského těla, jsou důležité určité podmínky. Ty získáte správnou stravou. Obohaťte svůj jídelníček o zdravé tuky, antioxidanty a základní živiny a dosáhnete tak nejenom lepšího zdraví, ale také krásnějšího vzhledu pokožky. Rozhodně nezapomínejte ani na dostatečný pitný režim, nejlépe ve formě čisté vody.

Zpomalte stárnutí s papájou

Papája je tropické ovoce, ke kterému ale máme přístup celoročně. Nebo si ji můžete dopřát ve formě džusu. Je nabitá vitamíny (A, B, C, K, E) a minerály (draslík, vápník, hořčík, fosfor), které přispívají pružnosti pokožky. Mohou také snížit výskyt jemných vrásek. Jako silný antioxidant oddaluje známky stárnutí, jako je matná pleť či vrásky.

Stáří

Foto: Pixabay

Oddalte projevy stárnutí se špenátem

Špenát je důležitý nejenom jako zdroj železa, ale také hořčíku, luteinu a vitamínů A, C, E a K. Můžete jej použít snad ve všech pokrmech. Díky nutričnímu obsahu zvyšuje produkci kolagenu, který je velmi důležitý pro pevnou a pružnou pokožku.

Bojujte se stářím díky bobulím

Jahody, maliny, ostružiny a borůvky vykazují silné antioxidační účinky, čímž přirozeně bojují proti stárnutí. Borůvky navíc obsahují antokyan, co je látka, která zpomaluje stárnutí. Díky ní mají borůvky tmavě modrou barvu. Bobule jsou také známé tím, že zabraňují předčasné ztrátě kolagenu.

Semínka granátového jablka mají také sílu

Granátové jablko je právem považováno za superpotravinu. Má protizánětlivé účinky a působí jako silný antioxidant. S jeho konzumací získáte pružnou pokožku, rychlejší krevní oběh, který vede k opravám tkání, pomalejší stárnutí a zvýšení produkce kolagenu. Granátové jablko by měli užívat lidé, kteří trpí hyperpigmentací nebo se u nich začínají objevovat stařecké skvrny.

Na česnek nezapomínejte

Díky allicinu, který česnek obsahuje, můžete získat antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Česnek obsahuje vitamín C, B6, selen, měď a zinek. Významné je také množství antioxidantů, které mimo jiné posilují také vaši pokožku a zdraví. Snižuje otoky a záněty, zlepšuje krevní oběh a pomáhá při hojení ran.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/the-secret-to-defeating-skin-s-aging-with-food-45408/post

https://www.healthline.com/health/food-nutrition/anti-aging-foods

Foto: Pixabay