Zmatek kolem matek: Názory na ženy jsou mnohdy šílené

Matka dítě

Žena to v dnešní společnosti nemá jednoduché. Bohužel. Ač se samozřejmě snažíme, aby role ženy a muže byly maximálně vyrovnané, ne vždy se to musí nezbytně podařit. Ostatně být ženou v praxi znamená snášet některé tradiční mýty, které s tímto pohlavím bohužel souvisejí. My se na některé podíváme podrobněji. Možná zjistíte, že jde skutečně jen o výmysly, možná ale nakonec uznáte, že v některých případech se může jednat i o smutnou realitu. Konkrétně se zaměříme na to, co se o ženách říká v souvislosti s dětmi.

Výchova dětí v praxi i nepraxi

Pokud matka chodí do práce a má děti, často je označována jako krkavčí. Mnohdy samozřejmě neprávem. Zajímavý je ale také opak. Jestliže si matky prodlužují mateřskou dovolenou, jsou považovány za ty, které se flákají a v podstatě mají volno. Tak jak si mezi tím vybrat? Vše je pochopitelně situační a záleží na konkrétních lidech.

Matka dítěFoto: Pixabay

Počet dětí? Další fakta a mýty

Pokud má některá matka méně dětí nebo žádné, hovoří se často o tom, že vymřeme. Také se zmiňuje, že žena nenaplnila své poslání. Když má dětí více a je chudá, hovoří se o ní zase jinak. Často přichází věta, že si jich neměla tolik nadělat, když je není schopna uživit. Naopak o bohatých vícedětných ženách se říká, že se dětem nevěnují a odkládají je k chůvám, jež se o ně starají a vychovávají je. A interrupce? Ta je podle mnohých považována za vraždu. No, jednoduché to s počtem dětí není.

Čas na děti a výchova

Pořídila si dítě po třicítce? Je nezodpovědná a stará. Na výchovu dítěte nebude stačit, navíc si ohrozí své vlastní zdraví. Opět mýtus, který z drtivé většiny pochopitelně neplatí. A hanlivá tvrzení o matkách samoživitelkách? Prostě si špatně vybraly. Je to jejich chyba. Poměrně šílené tvrzení. Tak jako tak to matky nemají vůbec jednoduché.

Zdroje info: Autor, denik.cz, maminka.cz

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.