Vyzkoušejte nejúčinnější cviky proti bolesti krční páteře

Bolesti krční páteře mohou mít mnoho příčin. Jedno však mají společné, a to, že se jedná o velmi nepříjemné stavy, které mohou přecházet až do celkové nevolnosti. Podívejte se na několik cviků, které mohou sloužit jako prevence před bolestmi i jako způsob, jak krční páteř opět srovnat, aby tolik nebolela.

Pravidelné protahování a zdravý postoj

Nejlepším lékem je i u krční páteře prevence. Zkrátka je dobré pravidelně cvičit a věnovat se zdravému pohybu. K tomu si hlídejte i držení těla během stání nebo sezení na židli. Pozor na nadměrné předklánění hlavy při sledování obrazovky mobilního telefonu. Za bolestmi krční páteře může stát také špatná pozice při spaní nebo nekvalitní polštář.

Posun hlavy směrem dozadu při akutních bolestech

Jako první pomoc při nepříjemných silnějších bolestech krční páteře můžete vyzkoušet cvik s posunem směrem dozadu vleže. Lehněte si na rovnou podložku na záda do uvolněné pozice. Cvik začíná tak, že hlavu zatlačíte ho země a současně co nejvíce přitáhnete bradu ke krku. Během toho se snažte posunout hlavu dozadu co nejvíce to bude možné. Chvíli vydržte v krajní pozici a potom uvolněte, takže se hlava vrátí zpět do výchozí pozice. Opakujte zhruba 10 krát a poté zjistěte, jestli bolest alespoň trochu ustoupila. Jestli to pomohlo, zopakujte cvičení zhruba za dvě hodiny.

Foto: Pixabay

Otáčení hlavy při rozpažení

Druhý cvik je výborný i jako prevence pro každodenní protahování. Rozpažte a natáhněte dlaně. Palec jedné ruky otočte směrem nahoru a u druhů ruky směrem dolů. Hlavu pomalu otáčejte k té ruce, kde palec směřuje dolů. Pár sekund vydržte a následně pomalu otočte hlavu druhým směrem a souběžně otočte druhý palec směrem dolů, přičemž ten druhý narovnejte směrem nahoru. Pohled hlavy vždy bude směřovat k ruce s palcem otočeným dolů. Pohyb provádějte plynule a snažte se soustředit na procvičované svaly.

Zdroj: https://www.bezbolesti.cz/cviky-proti-bolesti-krcni-patere a https://www.bezhladoveni.cz/jak-uvolnit-ztuhlou-krcni-pater/

Náhledové foto: Pixabay