Koupili jste si pivo a nechutná vám? Umíme vylepšit jeho chuť!

Pivo

Pokud jste si koupili pivo, které vám nechutná (ačkoli obvykle pivo bez problémů pijete), nemusíte ho rovnou vylévat. Přinášíme pár tipů, s jejichž pomocí můžete pozměnit chemickou strukturu piva a tím ovlivnit také jeho chuť. Třeba si některou z možností natolik oblíbíte, že je do svého piva budete přidávat už napořád.

Pivo s citrusy

Nejde o žádnou novinku. Hořká chuť piva a jakéhokoli citrusu (citron, pomeranč, grapefruit) se krásně snoubí a vytvoří velmi příjemný celek. Avšak pozor na míchání s tmavým pivem!

Citrony

Foto: Pixabay

Pivo a sůl

Jakkoli podezřele se vám tato metoda může zdát, ve skutečnosti to není tak špatný nápad. Chuť piva bude ostřejší a vy si tak můžete vychutnat i pivo méně výrazné chuti. Jedná se o trik, který využívají některé pivovary pro zvýraznění chuti. V průběhu vaření piva přidají určité množství soli.

Pivo a sodovka

Jedná se o poměrně běžnou metodu. Sodovka vylepší chuť piva. Obvykle se jedná o žlutou sodovku, přilít ale můžete jakoukoli jinou světlou sodovku nebo dokonce kolu. Sladká chuť tohoto nápoje oživí pivo a navíc mu dodá více bublinek. Navíc výsledný nápoj nebude tak alkoholický.

Pivo a jablečný džus

Jablečný džus dokáže pivo ochutit díky své sladkosti. Je třeba smíchat pivo s džusem v poměru 1:1, abyste dosáhli té nejlepší chuti. Výhodou tohoto nápoje je to, že není tak bublinatý, takže je ideální pro lidi, kteří chtějí eliminovat nadýmání po pití piva.

Pivo a Campari

Další možností je smíchat pivo se sladkou pomerančovou chutí Campari. Tento pomerančový alkoholický nápoj dokáže vylepšit chuť i toho nejlevnějšího piva a pochutnají si na něm i ženy. Pro ještě lepší chuť můžete přidat trochu limetky.

Michelada

Tento nápoj je určený jen pro odvážné. Pivo se zde smíchá s limetkovou šťávou, sójovou a worcesterskou omáčkou a také s pálivou omáčkou, jako je například Tabasco.

Zdroje info:

https://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/3-tips-better-tasting-beer-0159523/

https://beerconnoisseur.com/blogs/6-ways-make-beer-taste-better

Foto: Pixabay