Chůze

Zhubněte díky chůzi

Ne každý má fyzicky na pravidelné běhání. Běhání také nemusí být pro mnohé lidi příliš atraktivní. Poslední trendy také říkají, že běh není úplně ideální pro klouby. Hledáte účinnou alternativu a potřebujete zhubnout? Rychlá chůze by pro vás mohla být to pravé. Odborníci tvrdí, že stačí 45  minut rychlejší chůze, kterou budete opakovat čtyřikrát za týden. Kila by měly jít rychle dolů!

Chůze? Přirozenost!

Zatímco běh může být vzhledem k vašemu zdraví kontraproduktivní, chůze je naprosto přirozenou věcí. Výhodou je, že nepotřebujete žádné speciální a drahé vybavení. Vše co potřebujete je sportovnější outfitů, sportovní boty a prostor. S tím posledním by neměl být žádný problém. Další výhodou chůze totiž je, že stejně jako například u běhání jde o sport, který nevyžaduje žádné zvláštní sportoviště. Vyjděte si tam, kam můžete. Les, polní cesta nebo třeba i město či cyklostezka. Téměř každá lokace vyhovuje.

Meta, podpora, motivace

Nejste-li vyloženě sportovní typ, který bere vše jako výzvu a do aktivit se nemusí zvláště motivovat, doporučujeme najít si nějakou metu, které chcete dosáhnout. Pokud si stanovíte například to, že za nějaký čas vyrazíte na dálkový pochod nebo se sám vydáte zdolat nějakou horu, motivace bude lepší a radostněji půjdete pokaždé šlapat nějaké ty kilometříky. Pokud se bavíme o podpoře, vždy nejlepší je taková, že se někdo účastní spolu s vámi vašich výzev. Zkuste to a přesvědčte někoho, ať jde do rychlovycházkové výzvy s vámi. Pokud to nevyjde je aspoň důležitá verbální podpora okolí.

Jak chodit

Ze začátku radíme, abyste chodili tak jak jste zvyklí a přirozené naučení. Postupem času zvyšujte rychlost a měňte styl. Nakloňte se mírně dopředu a ohněte ruce do pravého úhlu. Poté začněte i rukama více hýbat a pomáhejte si těmito kmity v chůzi. Ze začátku není také špatné vykonávat chůzi s trekingovými holemi. Samozřejmě, že je také důležité protažení. Nutné je před i po výkonu. Zbavíte se tak rizika možného zranění a hubnutí chůzí bude bezpečnější i efektivnější.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *