Zeštíhlete svůj obličej. Bez komerčních prostředků

Obličej

Na trhu je spousta komerčních produktů, které můžete použít k tomu, abyste dosáhli štíhlejšího obličeje. Ženy mohou použít také spoustu triků při nanášení make-upu, které dokážou opticky zeštíhlit obličej. Avšak skutečné změny můžete dosáhnout (jak jinak) dlouhodobou změnou vaší stravy a životním stylem. S následujícími jednoduchými triky můžete v obličeji vypadat štíhlejší již při procesu hubnutí.

Salátová okurka

Salátová okurka obsahuje spoustu vitamínů. Pokud si ji naskládáte na obličej (klidně slupku poté, co ji oloupete), tak se toto dostává k vaší pokožce. Kromě toho má okurka také další blahodárné účinky: dokáže snížit otoky, které vznikají na obličeji kvůli únavě či nedostatku spánku. V tomto případě si dejte několik koleček okurky rovnou do mrazáku. Zmražené totiž fungují nejrychleji. Dejte si je na obličej a nechte 20 minut působit.

Okurka

Foto: Pixabay

Obličejová cvičení

Ano, takové cvičení skutečně existuje. Dokonce na něj existují kurzy, klidně po internetu, pokud nechcete nikam chodit. Tato cvičení jsou vhodná také proti vráskám, pro prokrvení a zpevnění pokožky. Mezi takové cviky, které můžete provádět kdykoli vás nikdo nevidí (protože byste jinak vypadali trochu divně), patří například tyto:

  • Nafukování tváří a tlačení vzduchu ze strany na stranu.
  • Špulení rtů střídavě napravo a nalevo.
  • Držení úsměvu a zatnutí zubů na několik sekund.

Pitný režim

To, že obličej vypadá „tlustě“ nemusí být způsobeno jen uloženým tukem. Na vině je také zadržovaná voda. Ano, zadržuje se i v obličejové části! Proto je třeba zaměřit se na to, abyste vypili dostatek vody a vaše tělo ji tak nemuselo zadržovat. Jakmile se začnete snažit o dostatek vody, vaše tělo pochopí, že s vodou nemusí šetřit a schovávat si ji na horší časy. Chvíli to ale potrvá.

Masáž obličeje

Masáž obličeje je velmi příjemnou záležitostí. Zpevňuje vaši pokožku, pomáhá jí prokrvovat se, čímž přispívá proti vzniku vrásek a také pomáhá se splasknutím nafouknutého obličeje (například únavou). Masírovat svůj obličej můžete i sami, pořídit si k tomu lze speciální masážní válečky.

Omezte alkohol

Pravidelná konzumace alkoholu vede k hromadění tuku a nadýmání. Alkoholické nápoje znamenají prázdné kalorie – tj. jsou kalorické, aniž by měly nějaké důležité živiny. Alkohol působí jako diuretikum (zvyšuje tvorbu moči), což vede k dehydrataci a zadržování vody v těle. Zadržená voda může způsobit oteklý obličej – a to přece nechcete!

Zdroje info:

https://www.ireceptar.cz/zdravi/jak-zhubnout-v-obliceji-30000525.html
https://www.healthline.com/nutrition/lose-fat-in-face-cheeks

Foto: Pixabay