Zdraví prezidenta: Občané si zaslouží konkrétní informace

Miloš Zeman

Mají občané České republiky právo znát informace o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana? Ano, vždyť je to jimi volený zástupce, který vykonává mimo jiné funkci vrchního velitele ozbrojených sil. Ne, že bychom měli jít aktuálně do války, nicméně kondice pana prezidenta by měla být prokazatelně dobrá, aby mohl vykonávat veškeré důležité činnosti. Jak to nyní s jeho zdravotním stavem vypadá, můžeme bohužel jenom odhadovat. Zajímavé informace o jeho zdraví přináší lékařka a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková.

Stehlíková vyzvala Zemana ke zveřejnění informací o jeho zdraví

Učinila tak přímo v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Renomovaná psychiatrička mající v oboru nejvyšší atestaci vyzvala lékařské konzilium, aby sdělilo informace o zdravotním stavu prezidenta. Je to podle ní ve veřejném zájmu. Hovořila mimo jiné o tom, že potkala tisícovky pacientů s podobnou nebo stejnou diagnózou, jaká se podle ní objevuje u prezidenta. Pražský hrad přitom sdělil, že prezident bude Stehlíkovou kvůli jejím výrokům žalovat a bude si stěžovat i České lékařské komoře.

Podle Stehlíkové již nejde o jen neuropatii

Známá psychiatrička hovořila také o dalším masivním poškození nervové soustavy. Zhoršila se jeho orientace v prostoru, ne pokaždé musí poznat osoby v okolí. Stehlíková míní, že se jedná o encefalopatie, jak je označována dysfunkce mozku. Konkrétně se zmiňuje o jeho hlubokém poškození. Vyjádřila obavy, že takovýto člověk může stát v čele státu, jelikož se dle jejího vyjádření nedokáže postarat sám o sebe.

Stížnost na absenci spánku v nemocnici

Aby podle Stehlíkové nepřišla! Vždyť měl prezident údajně náběh na delirium. Vzhledem k tomu, že mu byl odepřen alkohol, skutečně nemohl spát. Jinak Stehlíková mluvila také o nemoci jako o celoživotní anamnéze. Prezidenta zná dlouho a stejně tak jeho vztah k alkoholu.

Nový mluvčí Andrej Babiš?

Právě on národu sdělil, že je prezident Zeman v pořádku. Aby ne, vždyť Babiš prezidenta potřebuje. I kdyby se nestal vítězem voleb, pověří ho prezident sestavením vlády. Musí být zdravý, a tak se z Babiše stal lékař. A Jiří Ovčáček? Ten nedávno doporučil volit ANO. No, uvidíme sami, jak a kdy půjde prezident volit.

Zdroje info: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/videla-jsem-tisice-lidi-ve-stavu-jako-je-zeman-rika-psychiatricka-stehlikova-176617
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zeman-hrad-zdravotni-stav-pravda-nemoc_2110061800_til
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeman-chce-stehlikovou-zazalovat-za-vyjadreni-o-jeho-zdravi/2099606

Prezident republiky Miloš Zeman: Náhledové foto Úřad prezidenta ČR

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.