Zbavte se úzkosti jednoduchými triky. Okamžitě!

Úzkost

Už se vám někdy stalo, že jste pociťovali takovou úzkost, že jste nemohli usnout? Tato úzkost může zvýšit váš srdeční tep a v dlouhodobém horizontu způsobit mnohé zdravotní problémy. Podle některých odborníků má na úzkost a její míru vliv také to, v jaké poloze trávíme většinu dne. A abychom se z úzkostí vypořádali, bude třeba na tom něco změnit. Zde jsou jednoduché triky, které by vám podle těchto vědců měli pomoci s úzkostí.

Pracujte na držení těla

To, jak jste zvyklí držet své tělo, ovlivňuje vaši náladu. Platí, že nejenom mysl ovlivňuje tělo, ale také že tělo ovlivňuje mysl. Jedna studie z roku 2017 zjistila, že 86 % zúčastněných vysokoškolských studentů, kteří mají vzpřímené držení těla, mají obvykle mnohem lepší náladu. Na druhé straně ti, kteří mají shrbený styl držení těla, jsou náchylnější k depresívnějším stavům. Z této studie tedy plyne, že poloha vašeho těla může zcela ovlivnit vaši náladu.

Úzkost

Foto: Pixabay

Praskající oheň

Další z velice překvapivých triků, které pomáhají proti úzkosti, je právě praskající oheň. To, proč nás tento zvuk uklidňuje, je dáno evolucí. To, že hoří oheň, pro nás znamená, že jsme v teple, bezpečí a ve spojení s ostatními lidmi. Představte si například klasický táborák se svou rodinou a přáteli. Cítíte se při něm určitě velice příjemně. Podle jedné studie pomohl krb a oheň obecně navodit pocit relaxace a snížení krevního tlaku. Podle odborníků fungují stejně dobře také virtuální ohně.

Dívejte se nahoru

Funguje to podobně, jako u držení těla. Pohled dolů může ovlivnit vaši reakci do módu „boj“ či „útěk“. Pokud se díváte nahoru, do oka může proniknout větší množství světla, také lépe vidíte „hrozbu“. Díváte-li se ale dolů, dochází k významnému čerpání vaší energie. A pokud naše tělo čerpá energii, vede to k vyčerpávání – to signalizuje našemu autonomnímu nervovému systému, že je čas „spát“. Pohled nahoru naopak dává nervovému systému signál, že je čas probudit se, být kreativní, přicházet s nápady.

Zdroj:

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-to-hack-your-nervous-system-from-manual-therapist

https://www.healthline.com/health/anxiety-hacks-to-try

Foto: Pixabay