Víno

Zažijte online degustaci ryzlinku rýnského se someliérem

Rádi si posedíte na jižní Moravě ve sklípku nebo v Praze v dobré restauraci a ochutnáte vyhlášené odrůdy vína? To teď není dost dobře možné. Nemusíte však být smutní, protože degustace jsou něčím, co se dá bez problémů absolvovat i online. Nebojte, váš prožitek nebude pouze virtuální.

Ryzlink rýnský pochází z okolí řeky Rýn v Německu. Jedná se o velmi ceněnou odrůdu vinné révy, která se využívá k výrobě výtečných bílých vín. Suchých i sladkých, i když s těmi se setkáte méně často. Objevíte je třeba v nabídce Winebaru.

Ochutnejte ten nejlepší ryzlink rýnský

Do pražské útulné vinárny Winebar se vždycky chodilo ochutnávat vinné skvosty i evropské gastronomické lahůdky. Teď se nechodí do kamenné vinárny, nýbrž do jejich e-shopu. Narazíte tam na rozličné odrůdy ryzlinku včetně sladkých.

Winebar nabízí nejlepší vína odrůdy ryzlink rýnský nejen z původního Německa, ale také Rakouska, Francie a České republiky. U nás se pěstuje na Znojemsku, Slovácku a Mikulovsku.

Z německých ryzlinků jsou významné zejména Pfalz a Mosel, z rakouských Wachau, Wagram a Kamptal, ve Francii se ty nejlepší pěstují v Alsasku. Ochutnat je můžete všechny – při online degustaci.

Objednáte si degustační balíček a ochutnáte odrůdy se someliérem

Jak funguje taková online degustace? Předem si z e-shopu Winebar objednáte degustační balíček ryzlinku rýnského. Obsahuje celkem 9 vzorků vína o objemu 0,1 l. Zastoupeny jsou ryzlinky rýnské z ČR, Německa, Francie a Rakouska.

Pak už stačí se 14. 4. v 18:30 připojit k živému vysílání na YouTube a společně s komentářem someliéra si vychutnat nádherné chutě a vůně. Kdo živé vysílání nestihne, ten si může pustit záznam. Větší kouzlo ale má, když ochutnáváte ve stejnou chvíli jako someliér.

Pro ty, kdo si chtějí udělat soukromou degustaci, nabízí Winebar celou řadu degustačních balíčků zaměřených na jednu konkrétní odrůdu, jednu zemi apod.

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *