Zásady péče o pleť v létě. Nezapomínejte na ochranu proti slunci i hydrataci

Aby pleť v pořádku prospívala i během letního období, je potřeba nezapomínat na pravidelnou správnou péči. Snažte se vybírat kvalitní produkty, a především nezapomínat na ochranu před slunečním zářením. A na co je důležité nezapomínat? To se dozvíte v tomto článku.

Ochrana proti slunci na denním pořádku

V rámci letní péče o pleť je dobré zařadit krémy s ochranným faktorem. Ráno si naneste alespoň ochranný faktor SPF 30. Pokud ale máte v plánu jít na delší dobu na slunce, nebo se dokonce opalovat, zvolte vyšší ochranu až kolem SPF 50. Kvalitní opalovací krémy určené na obličej vám pomohou uchránit se před vznikem pigmentových skvrn a mohou i zpomalit tvorbu vrásek, na což má negativní vliv právě vystavování se slunečním paprskům bez ochrany.

Lehká dekorativní kosmetika

V rámci péče o pleť se zaměřte také na kvalitní a lehkou dekorativní kosmetiku. Těžký make up můžete nahradit například BB krémem či v rámci letní péče úplně vynechat běžné zakrývání pleti. Pro lepší životnost líčení i během pocení vsaďte na kvalitní produkty, které mohou být případně voděodolné. Večer je však nutné nezapomínat na důkladné odlíčení.

Nezapomínejte na hydrataci

Jedním z důležitých bodů péče o pleť během letních měsíců, stále zůstává hydratace. Slunce a horký vzduch totiž pleť nepříjemně vysušuje. Každý den ráno i večer tak nezapomínejte na nanesení vhodného krému podle typu vaší pletí. Přírodní jemné složení a lehčí konzistence je v letních měsících velmi žádoucí.

Foto: Pixabay

S olejíčky opatrně

V rámci hydratace může být hlavně pro lidé se suchou pletí výhodné používání nejrůznějších olejíčků. V létě se to s nimi však snažte nepřehánět, protože mohou více ucpávat póry, což je v souvislosti se zvýšeným pocením nežádoucí. Raději tak volte buď menší množství olejíčku, nebo spíše lehké krémy s prodyšným složením.

 

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/hydratace-a-vitamin-c-co-si-zada-plet-v-lete-56437 a https://www.dm.cz/inspirace-a-poradenstvi/pece-o-plet-a-telo/pece-o-plet-v-lete-648934

Náhledové foto: Pixabay