Infekce břicho

Zánět močových cest: návod, jak této nepříjemné nemoci předcházet

Infekce močových cest jsou jedním z onemocnění, která když dostanete, tak víte, co to je za chorobu. Nepříjemné pálení při močení, bolest v podbřišku a neustálé nutkání chodit na záchod jsou nejčastějšími příznaky této choroby. Trpí jí zejména ženy, avšak vyskytuje se také u mužů. A někdy i opakovaně. Pokud i vy patříte do této skupiny, zkuste si přečíst tento článek. Třeba vám od tohoto problému pomůžeme.

Snižte příjem cukru a zvyšte zásadotvorné potraviny

Prvním krokem ke zlepšení celkového zdraví by měly být změny ve stravování. Pamatujte, že škodlivé bakterie milují cukr a nedávají přednost životu v moči s alkalickým pH. Mezi potraviny, které byste měli zařadit do svého běžného jídelníčku, tak bude patřit ovoce, zelenina, brambory, červené a bílé hrozny, ovocné šťávy a další.

Žena

Žena: Zdroj obrázku Pixabay.com

Získejte zpět svou přirozenou ochrannou flóru

Nejlepší způsob, jak tohoto docílit, jsou probiotické doplňky stravy. Můžete se rozhodnout pro taková probiotika, která obsahují navíc i brusinky, jež přirozeně předchází vzniku infekce močových cest. Tyto prostředky se používají spíše jako prevence, protože jako léčba zas tak účinné již nejsou. Vyplatí se pro ty, kterým se infekce močových cest neustále vrací.

Dbejte na čistotu

Vytvořte si zvyk nosit v kabelce neustále vlhčené ubrousky (klidně i ty, které jsou určeny pro intimní použití). Pokud bojujete s neustálými infekcemi, tyto ubrousky využijete. Kupujte si raději ty neparfémované a pokud možno organické.

Promluvte si s odborníkem

Neustále se vracející infekce jsou vážným problémem, který byste si neměli nechávat pro sebe. Mít chronické infekce močových cest není normální. Promluvte si se svým praktickým lékařem, který dokáže vypozorovat základní problém, který přispívá k vašemu chronickému problému. Lékař vám může doporučit vhodný lék na váš problém nebo s ním můžete prodiskutovat vámi vybraný prostředek, který chcete užívat pravidelně jako prevenci.

Břicho: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *